ناودانی گلخانه و نقش آن در تاسیسات گلخانه ای

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

ناودانی گلخانه از جمله وسایل و تجهیزاتی است که در گلخانه ها برای انتقال آب استفاده می شود. همانطور که می دانید، گلخانه فضایی است که شرایط محیطی از جمله رطوبت، دما و سایر عوامل را برای رشد و نمو گیاهان را در طول یک سال مهیا می کند.

گلخانه ها به طور عمده در معرض انواع بارش ها از قبیل باران و برف قرار دارد و در صورتی که میزان باران و برف از طریق مجراهایی تخلیه نگردد، احتمال بروز آسیب در سازه های گلخانه ها افزایش میابد.

به طور کلی گلخانه ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. گلخانه های ثابت از لوازم و تجهیزات بادوام استفاده می کنند و گلخانه های متحرک از لوازم و تجهیزات قابل حمل استفاده می کنند. اما هر دو نوع گلخانه از ناودانی برای انتقال آب باران و برف استفاده می شود. به طور کلی ناودانی گلخانه ویژگی هایی دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های ناودانی گلخانه

ناودانی گلخانه به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر انتقال آب برف و باران، قسمت های مختلف گلخانه را به یکدیگر متصل کند‌. به این ترتیب با اتصال قسمت های بالایی گلخانه ها دسترسی به تمام قسمت های گلخانه امکان پذیر خواهد بود.

از آنجا که ناودانی هایی که در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، دائما در تماس با رطوبت و آب هستند، در ساختار آن ها غالبا از ورق های گالوانیزه گرم استفاده می شود. چرا که سطح ابن ورق ها توسط روی پوشانده شده است و فلز روی در برابر رطوبت از خود مقاومت بالایی نشان می دهد.

از دیگر ویژگی های ورق گالوانیزه به کار رفته در این ناودانی ها می توان به ضخامت آن اشاره کرد. ضخامت ورق ناودانی ها با توجه به وزنی که باید تحمل کنند، در بازه ۱.۵ تا ۲ میلیمتر قرار دارد.

ناودانی گلخانه

ناودانی گلخانه

خصوصیات فنی ناودانی گلخانه

ناودانی هایی که در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، عمدتا از ورق هایی به طول ۶ متر ساخته می شوند. از آنجایی که سقف گلخانه ها به صورت شیب دار ساخته می شود، تمام آب باران بر روی آن ها قرار می گیرد.

به همین دلیل برای کاهش وزن سازه های گلخانه ای، در اکثر موارد ناودانی ها را بر روی ستون ها قرار می دهند. پروفیل هایی که ناودانی های گلخانه را تشکیل می دهند، دارای عرض ۵۰ سانتی متر است که توسط ۶ خم، عمل انتقال آب را به خوبی انجام خواهد داد.

جهت فروش و اطلاع از قیمت های ناودانی گلخانه می توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

021-41805

مطالب مرتبط

اتصالات رده 40 بنکن

Benkan sch40 fitting اتصالات رده 40 بنکن از انواع اتصالات رده 40 مانیسمان جوشی بوده که در سیستم های لوله کشی موتورخانه و تاسیسات نفت و گاز و همچنین سیستم های تحت فشار در نیروگاهها استفاده می شود. به روش تولید مانیسمان بوده و جهت محافظت از زنگ زدگی در انبار پوشش رنگ مشکی می [...]

سه راهی لوله و بوشن

سه راهی لوله از این وصاله سه راهی لوله جهت انشعاب گیری استفاده می شود . سه راهی ها شامل سه راهی قائم - سه راهی ۴۵ درجه - سه راهی تبدیل ساده و روپیچ توپیچ هستند . سه راهی قائم سه راهی قائم که سه راهی معادل نیز نامیده می شود وصاله ای است [...]

انواع زانویی لوله

اتصالات زانویی در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند . وصاله ها یا اتصالات در دو نوع پیچی یا (دنده ای) و [...]