نحوه ساخت گلخانه کوچک با لوله گلخانه PVC

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

برای اکثر مردم ، ساخت گلخانه بسیار طاقت فرسا و مشکل به نظر می رسد. اما با استفاده از لوله گلخانه پی وی سی ، هرکسی می تواند با ابزار ساده و چند ساعت آخر هفته یک گلخانه ساده و ارزان و آسان بسازد.

برای ساخت گلخانه پی وی سی به اتصالات لوله گلخانه و زانو پی وی سی ، سیمان پی وی سی ، میلگرد 36 اینچ (برای محکم کردن لوله های پی وی سی در زمین) و پلاستیک برای پوشش گلخانه نیاز دارید و از یک درب صفحه قدیمی نیاز دارید.

راه اندازی

لوله گلخانه پی وی سی چه اندازه باید باشد؟

ابتدا باید لوله گلخانه pvc خود را به طول مناسب برای گلخانه برش دهید. 24 لوله گلخانه باید به 5 بخش طولانی برش داده شوند و 15 لوله شما باید به 3 بخش 10 اینچ بریده شوند.

میلگرد کجا باید قرار بگیرد؟

شما باید 12 عدد میلگرد با طول 36 اینچ داشته باشید و فاصله آنها از یکدیگر باید چهار فوت باشد. این بدین صورت است که وقتی لوله pvc را روی میلگرد قرار می دهید ، فاصله هر لوله از یکدیگر به طور مساوی است. این امر همچنین ساختار بهتری به گلخانه کوچک شما می بخشد.

نحوه ساخت گلخانه کوچک با لوله گلخانه PVC

نحوه ساخت گلخانه

لوله های PVC را کجا باید قرار داد؟

برای ساخت گلخانه خود ، باید با قسمتهای انتهایی چهارچوب یا اسکلت شروع کنید:

  • چهار لوله گلخانه پی وی سی 5 اینچ را به سه لوله اتصال T (سه طرفه) متصل کنید. اطمینان حاصل کنید که از سیمان PVC استفاده می کنید تا مطمئن شوید که چهارچوب گلخانه شما متصل است. باید این مرحله را دو بار تکرار کنید ، یک بار برای هر انتهای گلخانه.
  • مرحله بعدی شروع ساخت اسکلت برای وسط سازه است. چهار لوله پی وی سی 5 اینچ را به سه لوله اتصال متقابل (چهار طرفه) وصل کنید. باز هم مطمئن شوید که از سیمان pvc استفاده کنید تا ساختار گلخانه شما سالم بماند. برای هر مرکز پشتیبانی از گلخانه باید این مرحله را سه بار تکرار کنید.
  • در مرحله بعدی ، برای اتصال یک قسمت انتهایی به یک قسمت مرکزی ، باید سه لوله پی وی سی 3’10 ” اینچ وصل کنید. این مرحله را برای بار دوم تکرار کنید ، تا قسمت انتهای دیگر را به یک قسمت مرکزی متصل کنید. می توانید این کار را با قرار دادن یک لوله در سوراخ باقی مانده لوله اتصال با استفاده از سیمان PVC انجام دهید. بهتر است چسب را یک شب بگذارید بماند تا اطمینان حاصل کنید که چارچوب شما ثابت است.
  • برای ساخت گلخانه در واقع ، یک قسمت را بردارید و آن را در یک قوس به سمت میلگرد در انتهای مخالف یکدیگر خم کنید. این مرحله را برای هر دو انتهای گلخانه انجام دهید. در این مرحله ممکن است لازم باشد از دوست یا همسایه خود کمک بخواهید ، زیرا قرار دادن هر دو انتهای لوله در جای خود کمی دشوار است.
  • دو بخش مرکزی باقیمانده را با سه لوله پی وی سی 3’10 ” اینچ وصل کنید. برای این کار از سوراخ های خالی لوله های اتصال و سیمان pvc استفاده کنید درست مانند قسمتهای انتهایی ، قسمتهای مرکزی را به میلگرد خم کنید.
  • آخرین مرحله اتصال لوله پی وی سی 3’10 “باقیمانده به بقیه چارچوب گلخانه خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که تمام بخشهای چارچوب به یکدیگر متصل شده اند.

نحوه ساخت گلخانه کوچک با لوله گلخانه PVC

نحوه اتصال لوله های PVC گلخانه

برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، شما به سیمان PVC احتیاج دارید. هنگامی که لوله را درون اتصالات اتصال دهنده PVC قرار می دهید ، ابتدا باید سیمان PVC را به لوله بمالید. بدون انجام این کار ، احتمالاً لوله و اتصالات اتصال به هم نمی چسبند و چارچوب شما قائم نخواهد ماند.

برای محکم کردن لوله ها به زمین ، باید از میلگرد استفاده کنید. به سادگی میلگرد را به زمین میخ بزنید و وقتی لوله ها را به صورت قوس خم می کنید ، میلگرد را درون لوله ها قرار دهید. با این کار لوله ها روی زمین نگه داشته می شوند و از قوسی ماندن چارچوب مطمئن می شوید.

نحوه ساخت دیوارها و چهارچوب درب

در یک انتهای گلخانه ، از ورقه های تخته سه لا برای ساخت دیوار استفاده کنید. ابتدا باید تخته سه لا را مطابقت دهید تا متناسب با گلخانه باشد. دو قسمت از تخته سه لا بزرگ را در قسمت قوس انتهایی چهارچوب گلخانه خود قرار دهید.

در مرحله بعدی ، شما همچنین باید محل درب گلخانه را علامت گذاری کنید. ورق های تخته سه لا را دراز کنید و درب صفحه قدیمی خود را در بالای یکی از ورق ها ، کنار لبه قرار دهید. با یک برش ، رئوس درب را نشانه گذاری کنید.

در این مرحله ، شما باید شروع به برش تخته سه لا کنید. هنگام استفاده از اره حتما از عینک ایمنی استفاده کنید. در امتداد رئوس درب را برش دهید ، و تکه چوب اضافی را بردارید. سپس ، می توانید در امتداد خطوط تیز که قبلاً ردیابی کرده اید ، یک قوس بر روی چوب ببرید.

برای محکم کردن پانل ها روی گلخانه خود ، باید در امتداد لبه های تخته سه لا سوراخ کنید. این امر به این دلیل است که می توانید برای محکم نگه داشتن چوب از بندهای زیپ دار استفاده کنید. ابتدا ، باید درب صفحه را متصل کنید.

نحوه ساخت گلخانه کوچک با لوله گلخانه PVC

نحوه اتصال درب

می توانید برای این پروژه یک درب جدید خریداری کنید ، یا می توانید یک درب قدیمی را بازیافت کنید. با این حال ، شما باید دو لولا برای درب خود خریداری کنید. برای اتصال درب گلخانه خود: تکه تخته سه لا را که قبلاً قطعه ای از در را بریده اید بردارید و یک قاب چوبی بسازید.

برای ساخت یک قاب چوبی ، به سادگی از یک قطعه چوب 1×4 استفاده کنید و آن را به طول های اطراف دهانه درب ببرید. چوب را در محل برش خورده درب و روی تخته سه لا قرار دهید. برای اتصال درب به قاب ، از دو لولا استفاده کنید. به راحتی درب را به داخل قاب چوبی بلغزانید و لولا را به درب سوراخ کنید. سپس ، طرف دیگر لولا را درون قاب چوب سوراخ کنید.

نحوه پوشش گلخانه PVC

آخرین مرحله در ساخت گلخانه شما پوشش پلاستیکی آن است. این باعث می شود گیاهان شما در داخل گلخانه گرم و سالم بمانند. ابتدا یک حلقه پلاستیک برداشته و در کنار گلخانه خود قرار دهید. شما باید یک رول پلاستیک نسبتاً بزرگ داشته باشید تا مطمئن شوید که می تواند تمام گلخانه شما را پوشش دهد.

بعد ، از یک دوست یا همسایه بخواهید تا به شما کمک کند تا رول را از روی کل اسکلت گلخانه باز کنید. در تمام انتهای گلخانه ، انتهای رول را در یک تکه چوب بپیچید و در جای خود میخ بزنید. برای تابستان یا وقتی بیرون گرم است ، می توانید پنجره ای را به گلخانه خود بچسبانید و برش دهید تا تهویه شود. به این ترتیب گیاهان شما خیلی گرم نمی شوند.

جهت مشاوره و خرید لوله گلخانه می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید لوله گلخانه : ۰۲۱۴۱۸۰۵