لوله گلخانه سپنتا

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گلخانه ای بدون دیدگاه

Sepanta Galvanized pipe

لوله گلخانه سپنتا از انواع لوله های پر مصرف در سازه های گلخانه های صنعتی و کشاورزی بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله بدون درز و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گلخانه بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب گالوانیزه روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد. لوله های گلخانه سپنتا از سایزهای ½ الی 6 اینچ تولید می گردد و از نمره 2 الی نمره 10 تولید می گردد.

ضخامت لوله گلخانه سپنتا 2 میلیمتر ، 2.35 میلیمتر و 2.5 میل برای سازه سقف و ضخامت 2.8 میلیمتر و 3 میلیمتر برای ستون ها استفاده می شود. لوله گلخانه ای سپنتا در انواع لوله های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد. بسته بندی لوله های گلخانه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

انواع لوله سپنتا

  • لوله سپنتا سبک
  • لوله سپنتا کشاورزی
  • لوله سپنتا صنعتی
  • لوله سپنتا سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله های گلخانه سپنتا ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گلخانه سپنتا به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد . مشخصات محصول تولیدى لوله گلخانه سپنتا ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله گلخانه سپنتا

مزیت های بی نظیر لوله سپنتا

لوله گلخانه سپنتا یکی از تجهیزات لوله ای بسیار باکیفیت برای ساخت انواع گلخانه میباشد. این لوله ها با توجه به دوام و کیفیت بالایی که دارند می توانند عمر مفید سازه های گلخانه ای را تا چندین سال متوالی تضمین کنند. با توجه به آنکه گلخانه ها در معرض تنش های محیطی و در تماس با شرایط نامساعد محیط قرار دارند. در نتیجه لوله‌های آنها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که بتوانند این تنش های محیطی را بدون اینکه به ساختار آنها آسیب وارد شود تحمل کنند.

از آنجایی که سایزهای مختلفی از لوله گلخانه وجود دارد در نتیجه برای ساخت گلخانه ها لازم است که به مقوله سایز لوله گلخانه توجه بسیار زیادی داشته باشیم. اصولا گلخانه‌های عظیم تر نیاز به لوله های سنگین و با قطر داخلی بزرگتر دارند. زیرا هر چقدر ابعاد سازه های گلخانه افزایش می یابد به همان نسبت لازم است که با استفاده از لوله های سایز بزرگ پایداری و دوام گلخانه را افزایش دهیم.

در این مقاله قصد داریم مجموعه ای از مزیت‌های لوله گلخانه سپنتا را به طور کامل و جز به جز معرفی و ارزیابی کنیم. طبیعتاً با مطالعه این مقاله می توانید تصمیم گیری درستی نسبت به تهیه این قطعات ارزشمند داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

جنس فولادی بسیار سخت لوله گلخانه سپنتا

با توجه به موارد مذکور سازه های گلخانه ای در تماس مستقیم با تنش‌های محیطی قرار دارند بنابراین کاملاً طبیعی است که ما از سخت ترین متریال و عنصر فلزی موجود برای ساخت این قطعات لوله ای استفاده کنیم. در عصر حاضر سخت ترین فلزی که می تواند بیشترین دوام و ماندگاری را داشته باشد عنصرهای فولادی می باشند. همانطور که میدانید این آلیاژها از آهن پر کربن ساخته شده اند و به نوعی مشتقات فلز آهن نیز محسوب می‌شوند.

این نوع ساختار لوله به خوبی می تواند نیروها و فشارهای بسیار زیادی را تحمل کند. تفاوتی ندارد که شما این لوله ها را در کدام بخش از سازه گلخانه استفاده می کنید. در هر نقطه ای که آنها را به سازه گلخانه متصل کنید به خوبی می‌توانند در محل مورد نظر خود پایدار باقی بمانند. اگرچه لوله گلخانه سپنتا از درجه سختی بالایی برخوردار است. اما این یک ویژگی ذاتی می باشد و نمی توان دوام و ماندگاری سازه را به همین ویژگی منحصر به فرد محدود کرد.

از طرفی نمی توانیم خوش‌بین باشیم که سازه های گلخانه ای کاملا پایدار خواهند ماند. نکته ای که وجود دارد این است که در مقوله نصب و اتصال قطعات لوله فولادی نیز باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و بتوانیم استانداردهای لازم را رعایت کنیم. بنابراین به عنوان یک نکته طلایی کیفیت بالای قطعات تضمین کننده پایداری سازه نیست لذا لازم است که به نصب استاندارد آنها نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

جنس فولادی بسیار سخت لوله گلخانه سپنتا

مقاومت لوله سپنتا در برابر فرایندهای شیمیایی محیط

مهمترین و اساسی ترین مزیتی که لوله گلخانه سپنتا دارد این است که کاملا ضد زنگ هستند. این نکته را همواره به یاد داشته باشید که خرید هر نوع لوله برای هر پروژه ای که قصد استفاده را از آنها دارید باید به مقوله ضد زنگ بودن آنها توجه کنید.  بزرگترین عیب و نقصی که آلیاژهای فلزی خصوصاً فولاد دارند این است که از محیط می‌توانند به راحتی تاثیرپذیر باشند. یعنی رطوبت محیط و حتی اتمسفر و جو محیط نیز می تواند باعث خوردگی، تغییر رنگ و زنگ زدگی سطح فلز شود.

خوشبختانه لوله گلخانه سپنتا به دلیل مزیت گالوانیزه بودن کاملاً در برابر چنین شرایط سختی مقاوم می باشد. یعنی شما اگر می خواهید گلخانه خود را در یک فضای شرجی و مرطوب بسازید این نگرانی کاملاً برطرف خواهد شد که لوله گلخانه سپنتا به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی شود. اتصالات آنها نیز دقیقاً همین عملکرد را در مقابل محیط دارند یعنی آنها نیز مانند لوله ها کاملا گالوانیزه هستند. لذا در بهترین شرایط می‌توانند اتصالات باکیفیتی را در لوله ها جهت ساخت سازه های گلخانه شکل دهند.

ساختارهای متفاوت لوله گلخانه سپنتا

از دیگر مزیت های لوله گلخانه سپنتا می‌توان به وجود ساختارهای منحنی لوله نیز اشاره کرد. خوشبختانه لوله هایی که از این برند قابل ساخت هستند هم به صورت مستقیم و بدون انحنا می باشند و همین که جهت ایجاد معماری های متنوع در گلخانه ها به صورت انحنا دار نیز می باشند. این مزیت لوله باعث می شود تا شما بتوانید معماری های بسیار زیبا را در سازه خود پیاده سازی کنید.

وجود اتصالات متعدد جهت ساخت موفق سازه های گلخانه ای

سازه های گلخانه ای برای اینکه بتوانند به صورت ایستا و محکم طراحی و ساخته شوند نیاز به یک سری قطعات اصلی و فرعی دارند. قطعات اصلی که برای ساخت سازه های گلخانه ای استفاده میشود لوله گلخانه سپنتا می باشد. این لوله ها در بخش بدنه و سقف سازه مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می توانید جهت ساخت پایه های گلخانه ای از لوله های ضخیم تر استفاده کنید تا در حالت بتوانید دوام سازه را افزایش دهید. در بخش سقف سازه اشکال و معماری های مختلفی قابل اجرا است.

این امکان وجود دارد تا از لوله های منحنی برای بخش سقف استفاده کنید که هم زیبایی سازه را افزایش می دهد و هم از لحاظ استحکام ساختاری می توانند درمقابل تندبادها مقاومت خوبی داشته باشد. قطعات فرعی که جهت ساخت گلخانه استفاده می شود معمولاً اتصالات سازه گلخانه می باشد. این اتصالات شامل گیره ها، کلمپ ها و همچنین پیچ و مهره گلخانه می باشد.

با استفاده از این قطعات اتصال دهنده می توانید لوله ها را به طور صحیح و محکم کنار یکدیگر ثابت نگه دارید. عملاً بدون استفاده از اتصالات سازه گلخانه هیچ نوع معماری در این حوزه قابل اجرا نخواهد بود. بنابراین بهتر است در زمان خرید لوله گلخانه سپنتا به قطعات اتصال دهنده آنها نیز توجه ویژه داشته باشید.

مشاوره قیمت و خرید لوله گلخانه سپنتا از شرکت پترو کاسپین

مشاوره قیمت و خرید لوله گلخانه سپنتا از شرکت پترو کاسپین

لوله های گلخانه سپنتا یکی از محصولات پرطرفدار و پرکاربرد در ساخت سازه های گلخانه ای می باشد. به همین دلیل در شرکت پتروکاسپین برنامه های ویژه ای برای تهیه این محصول ارزشمند تدارک دیده شده است. مشتریان گرامی می توانند جهت دریافت مشاوره و همچنین اطلاعات دقیق قیمت خرید لوله گلخانه سپنتا و اتصالات آن با این شرکت در تماس باشند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵