لوله گلخانه ای سبک

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گلخانه ای بدون دیدگاه

Galvanized pipe

لوله گلخانه سبک از انواع لوله های پر مصرف در سازه های گلخانه های صنعتی و کشاورزی بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله بدون درز و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های گلخانه سبک بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب گالوانیزه روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد.

لوله گلخانه سبک از سایزهای ½ الی 6 اینچ تولید می گردد و از نمره 2 الی نمره 10 تولید می گردد.

ضخامت لوله های گلخانه سبک 2 میلیمتر ، 2.35 میلیمتر و 2.5 میل برای سازه سقف و ضخامت 2.8 میلیمتر و 3 میلیمتر برای ستون ها استفاده می شود.

لوله گلخانه سبک در انواع لوله های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد وبسته بندی لوله گلخانه سبک بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله های گالوانیزه به دلیل مزایای بیشماری که دارند، اولین و بهترین انتخاب برای ساخت گلخانه به شمار می روند. این لوله ها در وزن های مختلفی تولید می شوند که یکی از پر طرفدارترین انها، لوله گلخانه ای سبک است. می دانیم که گلخانه ها به خانه های شیشه ای شناخته می شوند.

از این رو برای ساخت ستون این گلخانه ها، لازم است از لوله های سبک استفاده شود. لوله هایی که از مقاومت بالایی برخوردار باشند. ولی در عین حال، از وزن سنگینی برخوردار نباشند. لوله های سبک علاوه بر این که وزن کمتری دارند، از قیمت مناسب تری نیز برخوردار می باشند. از این رو در بیشتر صنایع گلخانه سازی از این دسته لوله ها استفاده می شود.

لوله گلخانه سبک - پتروکاسپین

لوله-گلخانه-سبک-پتروکاسپین

انواع لوله های گلخانه سبک

  • لوله گلخانه سبک سبک
  • لوله گلخانه سبک کشاورزی
  • لوله گلخانه سبک صنعتی
  • لوله گلخانه سبک سنگین

تجهیزات لازم برای ساخت گلخانه ها

اصولا گلخانه های شیشه ای و خانگی از تجهیزات پیشرفته ای برخوردار می باشند.  تا قادر باشند انواع گل های خاص و زیبا و سبزیجات را پرورش دهند. این گلخانه ها نیاز به تجهیزات خاصی دارند از جمله لوله گلخانه ای، اتصالات گالوانیزه گلخانه ای، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، نورپردازی و… که همگی برای رشد گیاه لازم است.

لوله های گالوانیزه گلخانه ای سبک به دو روش گرم و سرد در گلخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. لوله های گرم در برابر رطوبت توان تحمل بالاتری دارند و دچار زنگ زدگی نمی شوند. از این رو لوله گلخانه ای سبک گرم بیشتر مورد پسند است و استفاده می شوند.

اما لوله های گالوانیزه سرد، مقاومت کمتری داشته و عمر مفید آنها تنها 5 سال است. در حالی که لوله های گالوانیزه گرم بیش از 25 سال عمر می کنند. روکش این لوله ها، با دمای کمتری آبکاری می شوند.

لوله گلخانه ای سبک و نحوه محاسبه وزن لوله ها

یکی از مهمترین معیار در انتخاب لوله های گلخانه ای، وزن آنهاست. به همین دلیل پس از این که لوله های مورد نظر انتخاب و گزینش شد، باید وزن مقاطع را بدست آورید. این روش بسیار ساده و اسان است. البته معمولا وزن های لوله های گلخانه ای از پیش محاسبه شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

لوله های توخالی از فولاد کربن ساخته می شوند. برای ساخت این لوله ها از دو روش درزدار و بدون درز استفاده می گردد. برای ساخت لوله ها از روش درز دار به شیوه فرمینگ و با جوشکاری دو لبه ورق استفاده می شود. در حالی که برای ساخت لوله های بدون درز، فولاد را در قالب های مخصوص تولید می کنند. این که لوله با چه روشی ساخته شده باشد، در قیمت آن نیز تاثیر گذار خواهد بود.

لوله گلخانه سبک - پتروکاسپین

لوله گلخانه ای سبک

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله های گلخانه سبک ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گلخانه سبک به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله های گلخانه سبک ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله های گلخانه سبک، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه سبک

Galvanized pipe لوله گالوانیزه سبک از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب دست پایین تر نسبت به لوله با ضخامت بالاتر و همچنین تنوع در ضخامت و دست های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های گالوانیزه سبک بصورت [...]

لوله گالوانیزه دست دوم

Galvanized pipe لوله گالوانیزه دست دوم از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب دست پایین تر نسبت به لوله با ضخامت بالاتر و همچنین تنوع در ضخامت و دست های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]

لوله گالوانیزه وزن متوسط

Galvanized pipe لوله گالوانیزه وزن متوسط از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله با ضخامت بالاتر و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه [...]