لوله گالوانیزه گرم

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Hot Galvanized pipe

لوله گالوانیزه گرم از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف ساختمانی و کشاورزی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد و از سایزهای ½ الی 12 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه در انواع لوله های سبک نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه گرم بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه گرم و طول عمر آن

لوله گالوانیزه گرم باعث افزایش طول عمر سیستم لوله کشی بین ۲۵ تا ۳۰ سال می شود. عمل آبکاری در این لوله ها بر اساس غوطه وری بوده و در دمای بالا صورت می پذیرد. به این ترتیب اتم های روی مذاب شده به راحتی می توانند با اتم های لوله فولادی پیوند مستحکمی برقرار کنند. از آنجا که در دمای بالا فرآیند آبکاری این لوله ها انجام می پذیرد، عمق نفوذ روی به درون لوله فولادی بیشتر خواهد بود‌. به این ترتیب طول عمر لوله ها افزایش پیدا خواهد کرد.

کاربرد لوله گالوانیزه گرم

به طور کلی از لوله گالوانیزه گرم برای انتقال سیالات از جمله نفت و گاز در محیط های باز استفاده می شود. این لوله ها در بدترین شرایط آب و هوایی و همچنین رطوبت بالا مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند.

دلایل استفاده از لوله گالوانیزه در صنعت

کاهش خوردگی و در نتیجه تعمیر لوله ها باعث کاهش هزینه های می شود. همچنین از آنجایی که این لوله ها عمری طولانی دارند، نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری خواهند داشت. می توان طول عمر بالای لوله های گالوانیزه دلیل اصلی استفاده از لوله های گالوانیزه دانست.

همچنین وجود استانداردهای جهانی در زمینه لوله های گالوانیزه سبب شده تا این لوله ها مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار بگیرند.

لوله گالوانیزه گرم - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-گرم-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه گرم

  1. لوله گالوانیزه آب
  2. لوله گالوانیزه سبک
  3. لوله گالوانیزه سنگین
  4. لوله گالوانیزه برق

عمل گالوانیزاسیون گرم بر روی لوله های فولادی

عمل پوشش دهی لوله های فولادی در دمای ۴۲۰ درجه سانتی گراد صورت می گیرد. در این دما لوله فولادی در مذاب روی غوطه ور می شود و لایه های محافظ از جنس فلز روی بر روی لوله ها تشکیل می شود. به طور معمول این لایه از چندین قسمت تشکیل شده است.

لایه درونی که معمولا در عمق ۷۰ الی ۱۲۰ میکرونی از سطح لوله قرار دارد، ترکیبی از روی و اتم های لوله فولادی است‌. در این لایه اتم های فولاد و روی با یکدیگر پیوند مستحکم تری برقرار می کنند. هر چه از این عمق به سمت سطح روی لوله فولادی حرکت کنیم، میزان ترکیب فلز روی و فولاد کاهش یافته تا آنجایی که در سطح لوله کاملا شاهد قرار گیری فلز روی خواهیم بود.

خواص لوله به وجود آمده جدید بر طبق این فرآیند اعم از خواص فیزیکی و شیمیایی با لوله فولادی متفاوت خواهد بود. ساختار و طول عمر این لوله ها به فعالیت شیمیایی انجام شده در دمای مورد نظر و نحوه سرد کردن لوله بستگی دارد.

همچنین عواملی مانند دمای مذاب روی، مدت زمان غوطه وری، ترکیب پوشش، سرعت گرمایش و یا سرعت سرمایش بر روی طول عمر لوله های به وجود آمده تاثیر گذار خواهد بود.

لوله گالوانیزه گرم - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-گرم

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گالوانیزه ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه گرم به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه گرم ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم ، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه جوشی

Weld galvanized pipe لوله گالوانیزه جوشی از انواع لوله گالوانیزه که در مصارف آبرسانی سازه های فلزی جوشی و همچنین پل های هوایی استاده می شود. اغلب ضخامت لوله های گالوانیزه جوشی بالاتر از 3 میل بوده و در سایزهای مختلف قابل ارائه می باشد. لوله گالوانیزه جوشی از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید […]

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]