لوله گالوانیزه کمان گلخانه

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گلخانه ای بدون دیدگاه

Golkhane Galvanized pipe

لوله گالوانیزه کمان گلخانه از انواع لوله های پر مصرف در سازه های گلخانه های صنعتی و کشاورزی بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله بدون درز و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله های گالوانیزه کمان گلخانه بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب گالوانیزه روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد.

لوله گالوانیزه کمان گلخانه از سایزهای ½ الی 6 اینچ تولید می گردد و از نمره 2 الی نمره 10 تولید می گردد.

ضخامت لوله گالوانیزه کمان گلخانه 2 میلیمتر ، 2.35 میلیمتر و 2.5 میل برای سازه سقف و ضخامت 2.8 میلیمتر و 3 میلیمتر برای ستون ها استفاده می شود و در انواع لوله های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه کمان گلخانه و مشخصات آن

لوله گالوانیزه کمان گلخانه در اکثر مواقع با روش گالوانیزاسیون گرم، گالوانیزه می شود. لوله گالوانیزه گلخانه ای را از طریق رول کردن ورق های فولادی و همچنین استفاده از درز جوش به وجود می آید. اما پیش از استفاده از ورقه های فولادی برای رول کردن، آن ها را در حمام مذاب روی قرار میدهند.

در این حمام که دمای بسیار زیادی دارد، اتم های فلز روی مذاب شده با اتم های ورق فولادی پیوند برقرار کرده و به این ترتیب یک لایه از فلز روی بر روی ورق فولادی قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در فرآیند آبکاری گرم، عمق فلز روی بر روی ورق فولادی به ۷۰ میکرون می رسد.

این عمق در آبکاری سرد به ۲۰ میکرون کاهش پیدا می کند. با تفسیر این موضوع می توان گفت که طول عمر لوله گالوانیزه گرم طول عمری به مراتب بیشتر از لوله گالوانیزه سرد خواهد داشت.

دلیل استفاده از فلز روی به عنوان یک پوشش بر روی ورقه های فولادی، مقاومت این فلز در برابر خوردگی و سایش است. به طوری که در بدترین شرایط جوی مقاومت بسیار زیادی از خود نشان داده و دچار خوردگی و زنگ زدگی نشده است.

لوله گالوانیزه کمان گلخانه - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه کمان گلخانه پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه کمان گلخانه

  • لوله گالوانیزه کمان گلخانه سبک
  • لوله گالوانیزه کمان گلخانه کشاورزی
  • لوله گالوانیزه کمان گلخانه صنعتی
  • لوله گالوانیزه کمان گلخانه سنگین

چرا باید از لوله گالوانیزه کمان گلخانه استفاده کنیم؟

اگر توجه کرده باشید، اکثر ساختمان سقف اکثر گلخانه ها به صورت کمانی از دایره است. چرا که در این حالت، جذب نور خورشید در بیشتر وضعیت خود قرار می گیرد به علاوه فضای ایجاد شده نیز در ایده آل ترین وضعیت خود قرار خواهد داشت. به طور خلاصه تر ایجاد سقف گرد در گلخانه باعث افزایش بازدهی گلخانه ها خواهد شد.

به دلیل آن که فضای گلخانه ها برای رشد و نمو گیاهان طراحی شده است، سرشار از رطوبت و گرمای بالا است. بنابراین باید در سازه گلخانه ها از لوله گالوانیزه استفاده شود چرا که این لوله ها در برابر رطوبت از خود مقاومت زیادی نشان می دهند.

پر مصرف ترین لوله گالوانیزه کمان گلخانه

لوله گلخانه اصفهان و لوله گلخانه تهران دو نوع پر مصرف اتصالات گلخانه ای هستند. این دو نوع لوله با کیفیت بالای ساخت و استفاده از بهترین متریال موجود در بازار و نیز به کارگیری افراد متخصص، به تولید لوله های گالوانیزه ای پرداخته اند که علاوه بر استحکام بسیار بالا در برابر نیروها و فشارهای خارجی، بیشترین طول عمر را در میان سایر لوله ها داشته باشد.

لوله گالوانیزه کمان گلخانه - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه کمان گلخانه

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله های گالوانیزه کمان گلخانه ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گالوانیزه کمان گلخانه به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله های گالوانیزه کمان گلخانه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله های گالوانیزه کمان گلخانه ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه سبک

Galvanized pipe لوله گالوانیزه سبک از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب دست پایین تر نسبت به لوله با ضخامت بالاتر و همچنین تنوع در ضخامت و دست های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های گالوانیزه سبک بصورت [...]

لوله گالوانیزه دست دوم

Galvanized pipe لوله گالوانیزه دست دوم از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب دست پایین تر نسبت به لوله با ضخامت بالاتر و همچنین تنوع در ضخامت و دست های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]

لوله گالوانیزه وزن متوسط

Galvanized pipe لوله گالوانیزه وزن متوسط از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله با ضخامت بالاتر و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه [...]