لوله گالوانیزه چاه آب

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Water Galvanized pipe

لوله گالوانیزه چاه آب از انواع لوله های پر مصرف در صنایع چاه آبرسانی ساختمانی و کشاورزی بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله بدون درز و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه چاه آب بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذچاه آب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد و از سایزهای 4الی 12 اینچ تولید می گردد همچنین در انواع لوله های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه چاه آب بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه چاه و کاربردهای آن

لوله گالوانیزه چاه از جمله پرکاربردترین ابزار حفاری است که معمولاً از فلزات مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی ساخته می‌شوند. با استفاده از لوله گالوانیزه چاه از ریزش دیواره‌های چاه به درون آن جلوگیری میشود.

معمولاً از از بالا تا عمق چاه را با استفاده از لوله گالوانیزه جداره چاه می‌پوشانند که قطر مقاطع مختلف آن با هم متفاوت خواهد بود. به طور مثال، لوله‌هایی که در نزدیکی سطح زمین قرار می‌گیرند قطر بیشتر(حدود 40 اینچ) و لوله‌هایی که در عمق چاه قرار دارند، حدود 7 تا 9 اینچ قطر دارند.

این لوله‌ها را به یکدیگر پیچ کرده و به صورت یک تکه به داخل چاه منتقل می‌کنند. پس از انجام این کار، فاصله‌ی بین لوله و دیواره‌ها با سیمان پر می‌شود تا لوله کاملاً محکم در جای خود قرار گیرد.

لوله‌های گالوانیزه و مشبک دیواره‌ی چاه، در کیفیت و حجم خروجی چاه تأثیر مستقیم دارند. شیارهای قوسی شکلی که در بدنه‌ی لوله گالوانیزه چاه تعبیه می‌شوند، از گرفتگی لوله با خاک جلوگیری کرده و عمر مفید چاه را افزایش می‌دهند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از لوله گالوانیزه چاه صرفه جویی در مصرف انرژی است. این لوله‌های با جدا کردن قسمت‌های کم فشار و پرفشار چاه از افت دبی جلوگیری می‌کنند. در ضمن یکی از رایج‌ترین مشکلات لوله‌های بتنی چاه، ریزش شن به درون چاه بوده که در این مدل‌ها این مشکل وجود نخواهد داشت.

پمپاژ آب از داخل چاه یکی از عواملی است که می‌تواند ریزش دیواره‌های آن را تشدید کند. لوله گالوانیزه چاه به شما اطمینان می‌دهد که با پمپاژ هر حجمی از آب داخل چاه، اتفاقی برای دیواره‌های آن نخواهد افتاد.

شیارهایی که روی دیواره‌های این لوله‌ها قرار دارند، آب را از دیواره‌های چاه به درون لوله منتقل می‌کنند. شکل V مانند این شیارها از گرفتگی آن در مرور زمان جلوگیری کرده و خاک و شن ورودی به درون لوله را به حداقل می‌رساند.

لوله گالوانیزه چاه آب - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-چاه-آب-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه چاه آب

 1. لوله گالوانیزه چاه آب  چاه آب
 2. لوله گالوانیزه چاه آب کشاورزی
 3. لوله گالوانیزه چاه آب ساختمانی
 4. لوله گالوانیزه چاه آب سنگین

کاربردهای لوله گالوانیزه چاه

 • جلوگیری از ریزش دیواره‌ها و ماسه به درون چاه
 • کاهش هزینه‌های لایروبی و تغییر محل چاه
 • افزایش عمر مفید چاه
 • جلوگیری از آلوده شدن محتوای چاه
 • جلوگیری از ترکیب سیالات دیگر با محتوای چاه
 • جلوگیری از توربولانس یا آشفته شدن جریان چاه
 • جداسازی طبقات مختلف چاه در مخازن نفتی

قیمت لوله گالوانیزه جداره چاه

به علت نوسانات و تغییرات مکرر قیمت‌های بازار، نمی‌توان به طور قطع درباره‌ی آن اظهار نظر کرد اما به طور تقریبی می‌توان گفت که لوله‌های 8، 10، 12، 14 و 16 اینچی گالوانیزه چاه با ضخامت‌های 4، 5 و 6 میلی متر در هر کیلو، چیزی در حدود 6 تا 7 هزارتومان به فروش می‌رسند.

لوله گالوانیزه چاه آب - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه چاه آب

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گالوانیزه چاه آب ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه چاه آب ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

 به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه چاه آب، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]