لوله گالوانیزه مرند

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Marand galvanized pipe

لوله گالوانیزه مرند از کارخانجات معتبر در ایران در زمینه تولید انواع لوله گالوانیزه می باشد. این کارخانه با استفاده از توان تولید بالا ،  قادر به تولید انواع لوله های گالوانیزه مورد استفاده در صنایع مختلف را دارا می باشد.

لوله گالوانیزه مرند از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید می گردد.

در انواع لوله های سبک نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

تولید لوله گالوانیزه مرند

لوله گالوانیزه مرند به دو روش سرد و گرم در اختیار مشتریان گرامی قرار می گیرد. روش های سرد و گرم دو روش متداول برای تولید لوله گالوانیزه است که شرکت مرند برای تولید لوله های گالوانیزه خود از هر دو این روش ها بهره برده است. اما تولید لوله گالوانیزه مرند به روش سرد چه تفاوت هایی با تولید لوله گالوانیزه به روش گرم دارد؟

روش تولید لوله گالوانیزه به روش گرم

یکی از متداولترین روش هایی که از ۱۵۰ سال پیش تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است، فرآیند آبکاری با روش گرم است. در این روش لوله مورد نظر درون مذاب روی غوطه ور می شود. پس از گذشت زمانی این لوله از مذاب بیرون کشیده شده و آنگاه فلز روی با اکسیژن و کربن موجود در لوله فولادی واکنش نشان داده و پیوند برقرار می کند. این پیوند مستحکم سبب افزایش مقاومت لوله در برابر خوردگی و سایش می شود.

روش تولید لوله گالوانیزه به روش سرد

برای تولید لوله گالوانیزه به روش سرد، نمک روی را درون محلول اسیدی حل کرده و از طریق اسپری بر روی سطح لوله مورد نظر پاشیده می شود. از آنجایی که دمای این عملیات بسیار پایین تر از دمای تولید لوله گالوانیزه به روش گرم است، این روش تحت عنوان روش سرد شناخته می شود.

لوله گالوانیزه مرند پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-مرند-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه سپنتا مرند

  1. لوله گالوانیزه آب
  2. لوله گالوانیزه گلخانه ای
  3. لوله گالوانیزه برق
  4. پروفیل گالوانیزه

تفاوت روش گرم و روش سرد در تولید لوله گالوانیزه مرند

  • از آنجایی که در روش گرم دمای بالاتری وجود دارد، پیوند اتم های آهن به راحتی از یکدیگر جدا شده و اتم های روی با آن ها پیوند برقرار می کنند. به همین دلیل فلز روی بیشتری به عمق لوله فولادی نفوذ کرده و به این ترتیب لوله هایی که به روش گدم تولید می شوند، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود به معرض نمایش می گذارند.
  • ضخامت لایه روی ایجاد شده بر روی لوله فولادی در روش گرم برابر ۱۰۰ تا ۱۳۰ میکرون است‌. اما در روش سرد به سبب پایین بودن دمای واکنش و همچنین باقی ماندن پیوند اتم های فولاد در وضعیت پایدار، این ضخامت به ۲۰ میکرون می رسد که در مقایسه با لوله فولادی که به روش گرم تولید شده بسیار اندک است.
  • لوله گالوانیزه گرم به سبب نوع ساخت به خصوص خود، بیشتر برای انتقال سیالاتی استفاده می شود که خاصیت خورندگی دارد همچنین به دلیل مقاومت بالای لوله های تولید شده به این روش، از آن ها در محیط های باز نیز به وفور استفاده می شود. اما لوله گالوانیزه سرد به دلیل پیوند ضعیف اتم های فلز روی با اتم های لوله فولادی تنها برای محافظت از لوله در برابر زنگ زدگی استفاده می شود.

لوله گالوانیزه مرند پتروکاسپین

لوله گالوانیزه مرند

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه مرند به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه مرند  ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه جوشی

Weld galvanized pipe لوله گالوانیزه جوشی از انواع لوله گالوانیزه که در مصارف آبرسانی سازه های فلزی جوشی و همچنین پل های هوایی استاده می شود. اغلب ضخامت لوله های گالوانیزه جوشی بالاتر از 3 میل بوده و در سایزهای مختلف قابل ارائه می باشد. لوله گالوانیزه جوشی از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید […]

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]