لوله گالوانیزه مانیسمان

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Seamless Galvanized pipe

لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت تولید از لوله سیاه مانیسمان  می باشد که پس از اسید شویی و لک بری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون، آماده جهت ارسال به واحد برش و دنده کاری و بسته بندی و فروش می باشد.

لوله های گالوانیزه مانیسمان از سایزهای ½ الی 12 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله های گالوانیزه مانیسمان بصورت بندیل بوده و بر اساس متر و در شاخه های 3 متری و 6 متری  فروخته می شود.

لوله گالوانیزه مانیسمان یکی از انواع لوله ها می باشد که در صنعت های مختلفی به خصوص صنایع گاز و پتروشیمی و نفت کاربرد فراوانی دارد. این لوله های از جنس فولاد و استنلس استیل می باشند. نامی که در اصطلاح به این نوع لوله ها می گویند لوله سیم لس (seamless pipe)  می باشد.

این لوله ها در ابعاد کوچک بزرگ ساخته می شود که ابعاد کوچک این لوله ها بسیار دقیق و ظریف می باشد و این ابعاد کوچک در تولید انبوه نیز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا که زمان کمتری نیاز دارد و به سرعت ساخته می شود.

لوله های مانیسمان که با قطر دایره هستند بسیار کاربردی و از نظر هزینه نیز به صرفه تر هستند به همین دلیل هر چقدر که قطر این دیواره ی دایره ای کمتر باشد گران تر می شود.

لوله گالوانیزه مانیسمان - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-مانیسمان-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه مانیسمان

  • لوله گالوانیزه مانیسمان آب
  • لوله گالوانیزه مانیسمان سیستم های امنیتی
  • لوله گالوانیزه مانیسمان ضد انفجار
  • لوله گالوانیزه مانیسمان آتش نشانی

موارد کاربرد و ویژگی های لوله گالوانیزه مانیسمان

لوله های مانیسمان دارای مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به دیگر لوله ها می باشد زیرا این نوع از لوله ها بدون جوش می باشند که خود این جوش باعث می شود تا لوله ضعیف شود. به همین سبب لوله گالوانیزه مانیسمان مقاوم و یک پارچه می باشد.

به دلیل ویژگی های خاصی که در این نوع از لوله ها وجود دارد و در اینجا اشاره کردیم این لوله ها در برنامه های بلندمدت و گسترده و کاربردی بسیار استفاده می شود. این برنامه های کاربردی بیشتر شامل برنامه های مربوط به پالایشگاه، برق، خودرو، نفت و گاز، پتروشیمی، مکانیک، ساخت و ساز، شیمیایی، کود، بلبرینگ و … می باشد.

برای ساخت لوله گالوانیزه مانیسمان در ابتدا شمش های فولادی را در اندازه ی دلخواه برش می زنند و با حرارت زیاد در کوره قرار می دهند. بعد از این مرحله شمش ها را با میله های مربوطه سوراخ می کنند و سپس شمش های گداخته و داغ شده را با دستگاه مورد نظر گرد می کنند.

مهم ترین مرحله، شلیک و پرتاب سمبه ای بسیار سریع است که داخل میله می رود. اگر لوله تاب داشته باشد و تیز و برنده باشد توسط غلتک تاب گیری می شود. و آخرین مرحله سرد کردن لوله ها است که با آب و عملیات خاصی انجام می شود. آزمایش و ارزیابی این لوله ها نیز انجام می شود و توسط کامپیوتر ضایعات آن گرفته می شود و آماده استفاده می شود.

از معایب لوله های مانیسمان می توان به اشغال فضای زیاد، اشکال محدود لوله، هزینه ی زیاد این مدل لوله اشاره کرد.

لوله گالوانیزه مانیسمان - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه مانیسمان

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گالوانیزه مانیسمان به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه مانیسمان، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]

لوله گالوانیزه جوشی

Weld galvanized pipe لوله گالوانیزه جوشی از انواع لوله گالوانیزه که در مصارف آبرسانی سازه های فلزی جوشی و همچنین پل های هوایی استاده می شود. اغلب ضخامت لوله های گالوانیزه جوشی بالاتر از 3 میل بوده و در سایزهای مختلف قابل ارائه می باشد. لوله گالوانیزه جوشی از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید [...]