لوله گالوانیزه فولادی

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Steel galvanized pipe

لوله گالوانیزه فولادی از انواع لوله گالوانیزه که در مصارف آبرسانی سازه های فلزی فولادی و همچنین پل های هوایی استاده می شود.

اغلب ضخامت لوله های گالوانیزه فولادی بالاتر از 3 میل بوده و در سایزهای مختلف قابل ارائه می باشد.

لوله گالوانیزه فولادی از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های نیمه فولادی و فولادی از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه فولادی بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه فولادی و کاربردهای آن

لوله گالوانیزه فولادی از انواع لوله‌های گالوانیزه‌ است که اغلب با نام لوله‌ی آهنی سفید نیز شناخته می‌شوند، مصارف صنعتی و شهری و خانگی فراوانی دارد. در ساخت این لوله‌ها، فولاد نرم را به داخل قالب وارد کرده و درز آن را جوش می‌دهند. در مرحله‌ی بعد، لوله‌ها با ورود به یک مخزن آبکاری، گالوانیزه یا روی اندود می‌شوند.

به لوله فولادی که تحت این روش گالوانیزه می‌شود، لوله‌ی گالوانیزه گرم گفته می‌شود. پوشش روی در سطح لوله گالوانیزه فولادی موجب افزایش مقامت آن در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی می‌شود.

اما مقاومت لوله‌های گالوانیزه در برابر مواد اسیدی کمتر از لوله‌های خام آهنی است. لوله‌های گالوانیزه‌ی فولادی نسبت به نمونه‌های آهنی سبک‌تر بوده و مجاورت آن‌ها با آب، موجب سخت تر شدن هر چه بیشتر آن‌ها می‌شود.

لوله‌های گالوانیزه‌ی فولادی در شاخه‌های شش متری و قطرهای متغیر تولید می‌شوند. قطر داخلی و ضخامت لوله، از جمله مشخصات ظاهری اصلی این لوله‌ها در صنعت به حساب می‌آید. از آن‌جایی که سطح آغشته شده به فلز روی، جوشکاری بر روی این لوله‌ها را به امری خطرناک تبدیل می‌کند، برای اتصال این لوله‌ها به یکدیگر، از دنده پیچی و مواد آب بندی کننده استفاده می‌شود.

عمل جوشکاری موجب سوزاندن روکش روی و تولید گازهای خطرناک و مسموم کننده می‌شود. از لوله‌های گالوانیزه فولادی برای انتقال آب، فاضلاب و سیستم‌های آبیاری نیز استفاده می‌شود اما کاربرد اصلی آن‌ها در امور مربوط به تهویه است.

علاوه بر لوله فولادی گالوانیزه گرم که بالاتر توضیح داده شد، روش گالوانیزاسیون سرد نیز وجود دارد که طی آن، نمک‌های فلز روی را داخل یک محلول آبی الکترولیز کرده و بر روی سطح لوله جذب می‌کنند. لوله‌های تولید شده به روش سرد نسبت به لوله‌های گالوانیزه گرم از مقاومت به مراتب کمتری برخورداراند.

علاوه بر دو نوع گرم و سرد، لوله‌های فولادی گالوانیزه را بر اساس وزن نیز تقسیم بندی می‌کنند که از انواع آن می‌توان به سنگین، متوسط و سبک اشاره کرد.

لوله گالوانیزه فولادی - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه فولادی پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه فولادی

  • لوله گالوانیزه آب
  • لوله گالوانیزه ستون گلخانه ای

کاربردها و انواع لوله گالوانیزه فولادی

لوله‌های گالوانیزه‌ی فولادی علاوه بر امور آبرسانی، آبیاری، انتقال آب، فاضلاب، تهویه، به عنوان لوله‌ی گالوانیزه‌ی برق در خطوط انتقال برق و مخابرات خانگی و صنعتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند که از انواع آن می‌توان به:

  1. لوله فولادی گالوانیزه درزجوش
  2. لوله فولادی گالوانیزه عمقی گرم
  3. لوله فولادی گالوانیزه بدون درز ضد انفجار
  4. لوله فولادی گالوانیزه فلکسیبل یا انعطاف پذیر

لوله‌های درزدار و بدون درز گالوانیزه فولادی

لوله‌های درزدار که با نام لوله اسپیرال نیز شناخته می‌شوند، در بدنه‌ی خود دارای درز و شیار بوده و کاربردهای مختلفی همچون استفاده از آن در دیواره‌ی چاه آب را دارا می‌باشند. این لوله‌ها معمولاً به دو روش جوشکاری پودری و جوشکاری مقاومت الکتریکی تولید شده و از 8 تا 20 اینچ قطر دارند.

لوله‌های بدون درز که بعضاً مانسیمان نیز نامیده می‌شوند، به صورت یک تکه و بدون جوشکاری و درز بوده و در دو مرحله خشن کاری و ظریف کاری تولید می‌شوند.

لوله گالوانیزه فولادی - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه فولادی

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله برق ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گالوانیزه فولادی به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله های گالوانیزه فولادی ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه فولادی، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]