لوله گالوانیزه ضد زنگ

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Rust proof Galvanized pipe

لوله گالوانیزه ضد زنگ از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع مرطوب و محیط های پر باران بوده و به دلیل ضخامت گالوانیزه بالا و وزن متوسط نسبت به لوله سرد و همچنین تنوع در ضخامت مورد نیاز قابل تولید می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه ضد زنگ بصورت تولید از لوله سیاه بدون درز در ضخامت های مختلف  می باشد که پس از اسید شویی و لک بری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون،  آماده جهت ارسال به واحد برش و دنده کاری و بسته بندی و فروش می باشد.

لوله گالوانیزه از سایزهای ½ الی 12 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس متر و در شاخه های 3 متری فروخته می شود.

لوله گالوانیزه ضد زنگ و کاربردهای آن

لوله گالوانیزه ضد زنگ از انواع متنوع لوله‌های گالوانیزه است که در مصارف خانگی، صنعتی، کشاورزی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. روکش گالوانیزه‌ی این لوله‌ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدن و پوسیدگی دارد اما آب شور و املاح بالا می‌تواند برای مجرای این لوله‌ها مشکل ساز باشد.

استفاده از لوله گالوانیزه ضد زنگ در مقایسه با مدل‌های مشابهی همچون لوله‌های فولادی ضد زنگ به مراتب به صرفه تر بوده و پوشش مقاوم آن‌ها می‌تواند عمر لوله را تا 30 سال تضمین کند.

لوله گالوانیزه ضد زنگ - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه ضد زنگ

انواع لوله گالوانیزه ضد زنگ

  1. لوله گالوانیزه ضد زنگ سبک
  2. لوله گالوانیزه ضد زنگ سنگین
  3. لوله گالوانیزه ضد زنگ متوسط
  4. لوله گالوانیزه ضد زنگ برق

انواع لوله گالوانیزه ضد زنگ

لوله‌های گالوانیزه ضد زنگ را همچون تمامی لوله‌های گالوانیزه می‌توان به دو دسته‌ی گرم و سرد تقسیم بندی کرد. لوله گالوانیزه گرم از طریق مخازن فلز مذاب روی و لوله‌ی گالوانیزه‌ی سرد به وسیله‌ی فرایند الکترولیز به روکش گالوانیزه مجهز می‌شوند. پوشش روی به طور معمول در دمای 850 تا 900 درجه فارنهایت ذوب می شود و در 1500 درجه فارنهایت ریخته می شود؛

از این رو نمی‌توان روی لوله‌های گالوانیزه‌ی ضد زنگ فرایند جوشکاری را اجرا کرد. این کار، علاوه بر از بین بردن روکش روی این لوله‌ها، موجب انتشار گازهای سمی نیز می‌شود.

مدل موسوم به گرم این لوله‌ها با حدود 50 تا 60 درصد ضخامت روکش گالوانیزه‌ی بیشتر نسبت به مدل سرد، علاوه بر مقاومت بیشتر در برابر پوسیدگی و طول عمر بیشتر قیمت بالاتری نیز دارند.

علاوه بر دو نوع گرم و سرد، می‌توان لوله‌های ضد زنگ گالوانیزه را در دسته بندی‌های مختلف وزنی و درز دار و بدون درز تقسیم بندی کرد. معمولاً از لوله گالوانیزه درزدار برای مصارف گلخانه‌ای و از لوله‌های بدون درز یا مانیسمان در صنایع، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی و به منظور انتقال آب یا سرمایش استفاده می‌کنند.

منظور از مصارف گلخانه‌ای، استفاده از آن‌ها در ساخت سازه‌ی گلخانه‌های بزرگ است که به منظور جلوگیری از تماس رطوبت بالای محیط با فولاد، از این نوع لوله‌ها استفاده می‌کنند.

در ضمن در صورت درخواست مشتری، قسمت انتهایی این لوله‌ها را رزوه دار می‌کنند. از این رو می‌توان آن‌ها را به دو دسته‌ی دنده‌ای و ساده نیز تقسیم کرد. درپوش پلاستیکی قرار گرفته روی قسمت انتهایی این لوله‌ها، عامل تشخیص دسته بندی وزنی آن‌هاست. شرکت‌های مختلف، از استاندارد‌های متفاوتی برای این کار استفاده می‌کنند که می‌توان از میان آن‌ها به استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای، آبی و قرمز برای این منظور اشاره کرد.

کاربردهای لوله گالوانیزه ضد زنگ

از این لوله‌ها در سازه های فولادی محیط باز از جمله تولید تجهیزات تهویه مطبوع، بلوک های گلخانه ای کشاورزی و نرده زنجیره ای، و غیره استفاده می شود. انتقال آب، فاضلاب، مبدل‌های حرارتی و لوله‌های گالوانیزه‌ی برق از سایر کاربردهای آن‌هاست.

لوله گالوانیزه ضد زنگ - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه ضد زنگ

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گالوانیزه ضد زنگ به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصولات تولیدى لوله گالوانیزه  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه ضد زنگ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]