لوله گالوانیزه ضد انفجار

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Exportation proof Galvanized pipe

لوله گالوانیزه ضد انفجار از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های انفجاری بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار  و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه ضد انفجار بصورت تولید از لوله سیاه بدون درز در رده های 40 و 80  می باشد که پس از اسید شویی و لک بری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون ،  آماده جهت ارسال به واحد برش و دنده کاری و بسته بندی و فروش می باشد و از سایزهای ½ الی 12 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه در انواع لوله های نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس متر و در شاخه های 3 متری فروخته می شود.

لوله گالوانیزه ضد انفجار و فرآیند تولید آن

لوله گالوانیزه ضد انفجار مطابق با مطالب بالا، از جمله لوله هایی است که در خطوط با ریسک انفجار استفاده می شوند. لوله گالوانیزه از فلز فولاد ساخته می شود اما همانطور که از نام ابن لوله ها مشخص است، فولاد به کار رفته در آن ها با روکش قلع و یا روی پوشانده شده است.

این روکش علاوه بر قابلیت ضد انفجاری لوله گالوانیزه، دوام و پایداری بیشتری را به لوله فولادی می بخشد و آن را در برابر رطوبت و محیط های خیس مقاوم تر می سازد. به طور کلی خاصیت ضد انفجاری لوله گالوانیزه به دلیل عدم استفاده از درز جوش در ان ها ایجاد می شود. ایجاد پوشش روی و یا قلع بر روی سطح لوله فولادی با استفاده از روش های سرد و گرم امکان پذیر است.

لوله گالوانیزه ضدانفجار- پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-ضدانفجار-پتروکاسپین

انواع لوله ضد انفجار

  1. لوله گالوانیزه ضد انفجار رده 40
  2. لوله گالوانیزه ضد انفجار رده 80
  3. لوله گالوانیزه ضد انفجار رده 160
  4. لوله گالوانیزه ضد انفجار برق

روش سرد در تولید لوله ضد انفجار

همانطور که گفته شد به سبب افزایش مقاومت لوله های فولادی، به آن ها با استفاده از فلز روی و یا قلع پوشش اضافه می کنند. در روش سرد این عمل در دمای نسبتا پایین تری انجام می پذیرد و غالبا به صورت پاشش روی یا قلع بر روی سطح لوله مورد نظر انجام می پذیرد.

برای این کار نمک روی را در یک محلول آبی یا اسیدی ریخته و آن را از طریق پاشش بر روی سطح لوله مورد نظر انتقال می دهند. خاصیت اسیدی باعث میشود که شرایط مناسب برای ایجاد پیوند بین اتم های فلز روی و اتم های فولاد فراهم شود. این عمل در دمای پایین باعث اتصال و ایجاد پیوند نسبتا قوی بین فولاد و فلز روی می گردد.

روش گرم در تولید لوله ضد انفجار

در این روش که یکی از قدیمی ترین روش های حال حاضر است، لوله مورد نظر به صورت یکپارچه وارد مذاب روی می شود. این مذاب در دمای ۴۶۰ درجه سانتیگراد دارد. فلز مورد نظر به طور کامل در این مذاب غوطه ور شده و پس از گذشت مدت زمانی از آن خارج گردد.

با خارج شده لوله از محلول روی، لایه روی با اکسیژن و کربن واکنش می دهد و تبدیل به یک لایه مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود. با این فرایند لوله مورد نظر با فلز روی واکنش شیمیایی انجام داده است و در طی این واکنش چندین لایه ترکیبی از روی و آهن به وجود می آید.

لایه های ترکیب شده باعث افزایش چشمگیر مقاومت لوله های فولادی در برابر زنگ زدگی، خوردگی و سایش می شوند.

لوله گالوانیزه ضدانفجار- پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-ضدانفجار

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه ضد انفجار به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه ضد انفجار  ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]