لوله گالوانیزه صنعتی

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Industrial Galvanized pipe

لوله گالوانیزه صنعتی از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف ساختمانی و کشاورزی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه صنعتی بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد.

لوله گالوانیزه از سایزهای ½ الی 12 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های سبک نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه صنعتی و کاربردهای آن

لوله‌های صنعتی، دسته‌ی بسیار پرکاربردی از انواع لوله‌ها هستند که در ابعاد و جنس‌های مختلف و متعددی ساخته می‌شوند. یکی از انواع این لوله‌ها، لوله گالوانیزه صنعتی است.

این لوله‌ها در صنایع و کارخانجات مختلفی همچون صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، سیستم‌های انتقال آب، سیستم‌های انتقال حرارت و کاربردهای عمرانی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پوشش ضد آب و مقاوم در برابر پوسیدگی لوله صنعتی، گستره‌ی کاربرد آن را در صنایعی که از سیالات حساس به سطح آهن استفاده می‌کنند، بسیار وسیع ساخته است. لوله گالوانیزه به طور کلی به دو روش سرد و گرم به پوشش گالوانیزه یا فلز روی مجهز می‌شود.

در روش گالوانیزاسیون گرم، این عمل با فرو بردن لوله‌ها در دیگ فلز مذاب روی صورت می‌گیرد؛ در حالی که در روش گالوانیزاسیون سرد، این کار با روش الکترولیز انجام می‌شود. لوله‌های گالوانیزه‌ی صنعتی گرم، به دلیل مقاوت بالا در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی، کاربرد به مراتب بیشتری در صنعت دارند.

در ادامه به بررسی انواع مختلف لوله‌های گالوانیزه‌ی صنعتی اشاره خواهیم کرد.

لوله گالوانیزه صنعتی - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه صنعتی

انواع لوله گالوانیزه صنعتی

  1. لوله گالوانیزه صنعتی آب
  2. لوله گالوانیزه صنعتی سبک
  3. لوله گالوانیزه صنعتی سنگین
  4. لوله گالوانیزه صنعتی برق

انواع لوله گالوانیزه صنعتی

به طور کلی لوله‌های گالوانیزه‌ی صنعتی را به دو دسته‌ی درزدار و بدون درز تقسیم می‌کنند.

این لوله‌ها بر اساس محل مورد استفاده‌ی آن‌ها به انواع درز مستقیم، درز صنعتی، درز مستقیم آب، درز مستقیم گاز، جداره‌ی چاه و داربستی تقسیم می‌شوند. این لوله‌ها، به دلیل وجود درز و محل‌های مورد نیاز برای جوش کاری، در مقایسه با مدل بدون درز از مقاومت کمتری برخورداراند و بیشتر در مصارف خانگی یا کارخانجات کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این مدل نیز بر اساس جایی که از آن استفاده می‌شود به انواع مانیسمان، گوشت دار و بدون درز سبک تقسیم می‌شود. لوله‌های بدون درز، با توجه به عدم وجود شیار و محل جوش خوردگی در ساختار خود، مقاومت بسیار بالایی دارند. این لوله‌ها که اغلب به روش اکسترود ساخته می‌شوند، در برابر فشار و حرارت به شدت مقاوم اند.

ابعاد استاندارد لوله گالوانیزه صنعتی

لوله‌های گالوانیزه‌ی صنعتی در دو نوع دو سر رزوه شده و ساده، در شاخه‌های 6 متری و تا قطر 8 اینچ تولید می‌شوند. NPS یا قطر اسمی لوله‌های گالوانیزه‌ی صنعتی، مشخصه‌ای است که برای شناسایی مدل‌ها و ابعاد مختلف آن به کار می‌رود.

با توجه به روکش فلز روی بر روی سطح لوله گالوانیزه صنعتی نمی‌توان با روش جوشکاری این لوله‌ها را به هم متصل کرد. از این رو، این لوله‌ها یا از نوع رزوه شده و سر پیچ دار تولید می‌شوند، یا با استفاده از دنده پیچی به هم متصل شده و سپس آب بندی می‌شوند. عمل آب بندی نیز با استفاده از نوار تفلن، خمیر آب بندی، الیاف کنف یا مواد خاص لزج کننده انجام می‌گیرد.

لوله گالوانیزه صنعتی - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه صنعتی

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گالوانیزه صنعتی، از پوشش گالوانیزه صنعتی استفاده می شود . لوله های گالوانیزه صنعتی به روش متداول استفاده از گالوانیزه صنعتی به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه صنعتی ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه صنعتی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم ، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]