لوله گالوانیزه سپنتا

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

sepanta galvanized pipe

لوله گالوانیزه سپنتا از کارخانجات معتبر در ایران در زمینه تولید انواع لوله گالوانیزه می باشد. این کارخانه با استفاده از توان تولید بالا ،  قادر به تولید انواع لوله های گالوانیزه مورد استفاده در صنایع مختلف را دارا می باشد. همچنین این شرکت محصولاتی مانند لوله گازی و لوله سیاه نیز تولید می نماید.  از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه سپنتا در انواع لوله های سبک نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه سپنتا بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه سپنتا چه ویژگی هایی دارد؟

لوله گالوانیزه سپنتا به دو روش گرم و سرد تولید می شود. در روش گرم لوله فولادی وارد مذاب فلز روی که در دمای ۴۶۰ درجه سانتی گراد است، می شود. پس از خارج شدن این لوله از مذاب، فلز روی با اکسیژن و کربن موجود در ساختار لوله فولادی واکنش نشان داده و پیوندی مستحکم بین آن ها برقرار می شود.

در مقابل تولید لوله گالوانیزه سپنتا به روش سرد در دمای پایین تری انجام می شود. به این ترتیب میزان استحکام پیوند ایجاد شده ضعیف تر از پیوند ایجاد شده در تولید لوله گالوانیزه به روش گرم است‌‌. در روش سرد نمک روی در یک محلول اسیدی حل شده و از طریق پاشش بر روی لوله فولادی، آن را در برابر رطوبت و خوردگی محافظت می کند.

لوله گالوانیزه سپنتا - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-سپنتا-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه سپنتا

  1. لوله گالوانیزه آب
  2. لوله گالوانیزه گلخانه ای
  3. لوله گالوانیزه برق
  4. پروفیل گالوانیزه

کاربرد لوله گالوانیزه سپنتا

کاربرد لوله گالوانیزه به روش تولید آن باز می گردد. در صورتی که لوله گالوانیزه به روش سرد تولید شده باشد در مصارف پزشکی بیشترین کاربرد را خواهد داشت. به دلیل آن که در روش تولید این نوع از لوله های گالوانیزه ضخامت روی نهایت به ۲۰ میکردن می رسد، بنابراین مقاومت چندانی در برابر خوردگی از خود به معرض نمایش نمی گذارد. به طور کلی می توان گفت کاربرد لوله گالوانیزه تولید شده به روش سرد، به محیط های داخلی محدود می شود.

در صورتی که لوله گالوانیزه به روش گرم تولید شده باشد، در دکل های مخابراتی، گارد ریل ها، لوله های آب با ضخامت بالا و تیرهای برق بیشترین کاربرد را خواهد داشت. از آنجایی که لوله های گالوانیزه ای تولید شده به این روش دارای ضخامت زیادی از فلز روی بر فولاد خود دارند، بیشتر برای محیط های بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت فلز روی ترکیب شده با فولاد لوله ها از ۱۰۰ تا ۱۲۰ میکرون خواهد بود.

پیش از تولید لوله گالوانیزه چه مواردی باید رعایت شود؟

برای آنکه فلز روی به طور کامل سطح رویی لوله های فولادی را پوشش دهد، لازم است از قبل سطح لوله ها کاملا تمیز گردد. برای این منظور، لوله ها در یک محلول اسیدی مانند اسید سولفوریک قرار داده می شود.

در حین قرار دادن لوله های مورد نظر در محلول اسید سولفوریک و یا اسید کلریدریک، باید لوله ها به صورت نوسانی حرکت داده شوند تا هر گونه آلودگی و رسوب ناشی از زنگ زدگی بر روی سطح آن ها، پاک گردد. پس از پاک سازی سطح لوله فولادی مورد نظر، عملیات آبکاری گرم و یا سرد بر روی لوله آغاز می شود.

لوله گالوانیزه سپنتا

لوله گالوانیزه سپنتا

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه سپنتا ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]