لوله گالوانیزه سنگین

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Heavy galvanized pipe

لوله گالوانیزه سنگین از انواع لوله گالوانیزه که در مصارف آبرسانی سازه های فلزی سنگین و همچنین پل های هوایی استاده می شود.

اغلب ضخامت لوله های گالوانیزه سنگین بالاتر از 3 میل بوده و در سایزهای مختلف قابل ارائه می باشد.

لوله گالوانیزه سنگین از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد. بسته بندی لوله گالوانیزه سنگین بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

مشخصات و کاربردهای لوله گالوانیزه سنگین

گستره‌ی کاربردهای لوله‌های گالوانیزه‌ی فولادی بسیار وسیع بوده و در صنایع مختلف برای انتقال آب و بخصوص در شرایطی که دمای محیط بسیار بالاست، مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوله گالوانیزه سنگین با پوشش محافظی گالوانیزه‌ی گرم خود، از هر گونه پوسیدگی در اثر عبور جریان آن پیشگیری کرده و از گرفتگی لوله‌ها و ترکیب فلزات سنگین با جریان عبوری جلوگیری می‌کند.

همانطور که از نام این لوله‌ها مشخص است، تفاوت اصلی لوله گالوانیزه سنگین و سبک در وزن و ابعاد آن‌هاست که این مقادیر از طریق استاندارد DIN2440 تعیین می‌شوند.

لوله های گالوانیزه در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، صنایع یا مصارف معمولی و به منظور سرمایش و خطوط انتقال سیالات (به ویژه آب) مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها که مقاومت بالایی در برابر حرارت و دمای بالا دارند، معمولاً در تماس مستقیم با آتش و داخل مبدل‌های حرارتی یا کندانسورها تعبیه می‌شوند.

از دیگر انواع لوله‌های گالوانیزه‌ به عنوان ستون فنس‌ها و نرده‌هایی که در محیط باز قرار می‌گیرند استفاده می‌شود. در سال‌های گذشته از لوله گالوانیزه انتقال آب در ساختمان‌های مسکونی نیز استفاده می‌شد. اما امروزه بیشتر از مقاومت بالای آن در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و گرما بهره برده می‌شود.

لوله گالوانیزه سنگین - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-سنگین پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه سنگین

  • لوله گالوانیزه آب
  • لوله گالوانیزه ستون گلخانه ای

روکش گرم و سرد در لوله گالوانیزه سنگین

برای پوشاندن سطح دیواره‌های لوله‌های فولادی با روکش گالوانیزه‌ی گرم، لوله‌ها را به دیگ‌های مخصوصی که از فلز ذوب شده‌ی روی پر شده‌اند، وارد می‌کنند. آهن از طریق یک فرایند متالورژیکی با روی واکنش داده و لایه‌ای از این فلز سطح لوله را می‌پوشاند. روکش گالوانیزه‌ی گرم مقاومت لوله را در برابر رطوبت بالا برده و از تماس مستقیم آب با سطح آهن جلوگیری می‌کند.

علاوه بر لوله‌های گالوانیزه‌ای که با روش روکش گالوانیزه‌ی گرم تولید می‌شوند، لوله‌های گالوانیزه‌ی سرد را هم داریم که در تولید آن، به روش الکترولیز، اقدام به پوشاندن سطح فولاد با فلز روی می‌کنند.

سطح مقطع و کاربرد لوله‌های درزدار و مانیسمان

مقطع لوله‌های گالوانیزه اشکال مختلفی دارد که از انواع آن می‌توان به دایروی، مربعی، مستطیلی، بیضوی و سطح مقطع‌های خاص و درز داری که برای مقاصد ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کرد.

معمولاً از لوله گالوانیزه درزدار برای مصارف گلخانه‌ای و از لوله‌های بدون درز یا مانیسمان در صنایع، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی و به منظور انتقال آب یا سرمایش استفاده می‌کنند. منظور از مصارف گلخانه‌ای، استفاده از آن‌ها در ساخت سازه‌ی گلخانه‌های بزرگ است که به منظور جلوگیری از تماس رطوبت بالای محیط با فولاد، از این نوع لوله‌ها استفاده می‌کنند.

لوله گالوانیزه سنگین - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های گالوانیزه سنگین به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله های گالوانیزه سنگین ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه سنگین، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]