لوله گالوانیزه سرد

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Cold Galvanized pipe

لوله گالوانیزه سرد از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف ساختمانی و برقی بوده و به دلیل مقاومت نسبی در برابر زنگ زدگی و قیمت پایین نسبت به گالوانیزه گرم و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت خوبی برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه سرد بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان گالوانیزه منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی کمی بصورت لوله گالوانیزه سرد و با مقدار پوشش قابل قبول آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد.

لوله گالوانیزه سرد و فرآیند تولید آن

لوله گالوانیزه سرد به سبب فرآیند تولید به خصوص خود به این نام، نامگذاری شده است. در فرآیند تولید این نوع از لوله های گالوانیزه، نمک فلز روی درون یک حلال اسیدی حل شده و از طریق اسپری و پاشش بر روی سطح قطعه کار و یا لوله مورد نظر پاشیده می شود.

در طی این عمل، یک فرآیند شیمیایی رخ داده و پیوندهای لوله فولادی از یکدیگر گسسته می شوند و با فلز روی موجود در محلول پاشیده شده پیوند برقرار می کنند. به این ترتیب فلز روی به راحتی با لوله فولادی پیوند برقرار کرده و به این ترتیب باعث افزایش مقاومت لوله فولادی در برابر سایش و خوردگی خواهد شد.

از لوله گالوانیزه بیشتر در محیط های سربسته استفاده می گردد که در معرض مستقیم برخود آب و رطوبت نباشند.

لوله گالوانیزه سرد از سایزهای ½ الی 6 اینچ تولید می گردد و از سایز pg11 الی pg48 تولید می گردد.در انواع لوله های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه سرد - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-سرد-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه سرد

  1. لوله گالوانیزه برق
  2. لوله گالوانیزه سبک
  3. لوله گالوانیزه سنگین
  4. لوله گالوانیزه فنس

طول عمر لوله گالوانیزه سرد

تولید لوله گالوانیزه در روش سرد در دمای بسیار پایینی صورت می گیرد. بنابراین در این دما پیوندهای تشکیل شده بین روی و فولاد ضعیف تر خواهد بود. به همین ترتیب طول عمر این لوله ها کمتر از لوله های گالوانیزه گرم خواهد بود.

به طور معمول در صورتی که لوله گالوانیزه سرد در زیر خاک استفاده شود، طول عمر آن بین ۳ الی ۴ سال خواهد بود. اما اگر از لوله گالوانیزه ای که به روش سرد تولید می شود روی خاک مرطوب استفاده گردد، طول عمر آن به ۵ سال افزایش خواهد یافت.

این نوع از لوله گالوانیزه در صورتی که در محیطی گرم و خشک مورد استفاده قرار گیرد، طول عمری معادل ۸ سال خواهد داشت.

عوامل موثر در طول عمر لوله گالوانیزه تولید شده به روش سرد

مطابق گفته های بالا، طول عمر این نوع از لوله های گالوانیزه به محل استفاده آن ها ارتباط دارد. همچنین دمایی که در آن فرآیند آبکاری صورت می گیرد، به صورت مستقیم روی طول عمر لوله ها تاثیرگذار خواهد بود.

هرچه دمای آبکاری بالاتر باشد، پیوند ایجاد شده بین فلز روی و فولاد مستحکم تر شده و در نتیجه مقاومت لوله گالوانیزه شده در برابر سایش و خوردگی افزایش پیدا خواهد کرد. براقی بودن نشانه بالا بودن طول عمر لوله گالوانیزه است. چرا که هر چه لوله گالوانیزه براق تر باشد، نشان دهنده آن است که لوله در دمای بالا تحت آبکاری قرار گرفته است و به این ترتیب پیوند مستحکم تری بین اتم های فولاد و روی صورت گرفته است.

همچنین ضخامت لوله گالوانیزه نیز می تواند به عنوان یک پارامتر موثر در طول عمر لوله گالوانیزه تولید شده به روش سرد باشد. هرچه ضخامت این لوله ها بیشتر باشد، طول عمر بیشتری نیز خواهند داشت. باید توجه داشته باشید که ضخامت لوله بر روی براقی آن تاثیر گذار است.

لوله گالوانیزه سرد - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-سرد

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گالوانیزه ، از پوشش گالوانیزه سرد استفاده می شود . لوله گالوانیزه سرد به روش متداول استفاده از گالوانیزه سرد به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه سرد،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم،اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]