لوله گالوانیزه رده 40

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Galvanized pipe sch 40

لوله گالوانیزه رده 40 از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه رده 40 بصورت تولید از لوله سیاه بدون درز در رده 40 می باشد که پس از اسید شویی و لک بری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون ، آماده جهت ارسال به واحد برش و دنده کاری و بسته بندی و فروش می باشد. و از سایزهای ½ الی 12 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه رده 40 در انواع لوله های نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس متر و در شاخه های 3 متری و 6 متری  فروخته می شود.

نحوه شناسایی لوله گالوانیزه رده ۴۰

لوله گالوانیزه رده ۴۰ به سبب ابعاد و اندازه متناسب خود دارای کاربری عمومی است. اما رده در این نوع از لوله گالوانیزه بیانگر چیست؟ در واقع رده یک اصطلاح عمومی است که برای شناسایی و معرفی لوله گالوانیزه مورد استفاده قرار میگیرد. این پارامتر همان اسکجول لوله یا شاخص وزنی لوله را مشخص می کند‌.

اسکجول به عنوان یک معیار مناسب برای معرفی ضخامت لوله مورد استفاده قرار می گیرد. این معیار در سال ۱۹۳۹ توسط موسسه استاندارد آمریکا تحت عنوان ANSI بنیان گذاری شد. با چنین استانداری امروزه توانایی انتخاب لوله گالوانیزه به صورت دقیق تری انجام خواهد پذیرفت.

نکته ای که در هنگام خرید لوله گالوانیزه باید در نظر بگیرید، آن است که در یک رده ممکن است لوله هایی با ضخامت های گوناگون وجود داشته باشد. به طور مثال لوله گالوانیزه رده ۴۰ با سایز اسمی ۱۲ اینچ ضخامت دیواره ای برابر ۳۱.۱ میلیمتر و در حالی که یک لوله با سایز اسمی ۱۴ اینچ ضخامتی معادل ۱۳.۱۱ میلی متر دارد.

لوله گالوانیزه رده 40 - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-رده-40-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه رده 40

  1. لوله گالوانیزه رده 40 آب
  2. لوله گالوانیزه رده 40  سیستم های امنیتی
  3. لوله گالوانیزه رده 40 ضد انفجار
  4. لوله گالوانیزه رده 40 آتش نشانی

کاربرد لوله گالوانیزه رده ۴۰

از آنجایی که لوله گالوانیزه دارای روکشی از جنس فلز روی است، در برابر رطوبت از خود مقاومت بسیار بالایی نشان خواهد داد. البته میزان مقاومت این نوع از لوله ها به میزان نفوذ فلز روی به درون جداره های لوله بستگی دارد. هرچه ضخامت نفوذ فلز روی بیشتر باشد، میزان مقاومت این لوله در برابر خوردگی و پوسیدگی افزایش پیدا می کند.

اما در صورتی که میزان نفوذ کم باشد، مقاومت لوله ها در برابر رطوبت کم شده و در نتیجه نمیتوان از آن ها در برابر شرایط بیرونی استفاده کرد. میزان نفوذ فلز روی به درون جداره لوله ها به فرآیند تولید باز می گردد.

لوله هایی که با فرایند گرم تولید میشوند میزان نفوذ روی آن ها بیشتر خواهد بود. از لوله گالوانیزه می توان در سیستم های لوله کشی ابزار دقیق استفاده کرد که برای اتصال آن ها نیز عموما از اتصالات ابزار دقیق استفاده می شود.

همچنین از این نوع لوله ها به عنوان اتصالات در گلخانه ها استفاده می شود که به آن ها لوله گالوانیزه گلخانه ای گفته می شود. از آنجایی که در گلخانه ها رطوبت زیادی وجود دارد، به کارگیری این نوع از لوله ها مرسوم است. لوله های گالوانیزه برای انتقال موادی با خاصیت خورندگی و همچنین مصارف آتش نشانی استفاده می شوند.

لوله گالوانیزه آتش نشانی نوعی از لوله های مرسوم است که به آتش نشان ها برای انتقال سیالات کمک شایانی کرده است.

لوله گالوانیزه رده 40 - پتروکاسپین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه رده 40 به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

 به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه رده 40 ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]