لوله گالوانیزه درزدار

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Galvanized pipe

لوله گالوانیزه درزدار از انواع لوله های پر مصرف در صنایع مختلف بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله بدون درز و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری در ساخت انواع سازه های فلزی برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه  بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد. از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه  در انواع لوله های سبک نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه درزدار چگونه تولید می شود؟

لوله گالوانیزه درزدار از رول کردن یک ورق فولادی که تحت عملیات گالوانیزاسیون، دارای روکش روی شده است، ساخته می شود. برای تعیین ضخامت مورد نیاز برای لوله فولادی، از یک رول فولادی بزرگ ورقه هایی به ضخامت معین جدا می شوند. سپس ورقه های جدا شده از طریق جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند.

از آنجایی که در محل درز جوش تنش های پسماند حرارتی زیادی وجود دارد، از لوله گالوانیزه  نمی توان در مخازن تحت فشار و یا انتقال جریان سیالات پر فشار استفاده کرد‌ چرا که این لوله ها پس از مدتی از ناحیه جوش خود دچار آسیب دیدگی و نشتی می شوند.

به طور کلی این نوع از لوله های گالوانیزه، از جنس آهن سفید نورد شده است که درز آن ها توسط عملیات حرارتی یا جوشکاری به یکدیگر متصل شده است.

لوله گالوانیزه درزدار- پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-درزدار-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه درزدار

  1. لوله گالوانیزه درزدار  آب
  2. لوله گالوانیزه درزدار گلخانه ای
  3. لوله گالوانیزه درزدار برق
  4. لوله گالوانیزه درزدار سنگین
  5. لوله گالوانیزه درزدار سبک

کاربرد لوله گالوانیزه درزدار

همانطور که گفته شد از این نوع لوله در خطوط تحت فشار نمی توان استفاده کرد‌. اما به طور کلی می توان گفت از لوله گالوانیزه برای پخش و توزیع نفت و گاز در پالایشگاه ها، به عنوان سازه های مستحکم و مقاوم در برابر خوردگی در گلخانه ها، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و ساختمانی به وفور استفاده می شود.

لوله گالوانیزه سرد بهتر است یا لوله گالوانیزه گرم؟

سرد و گرم بودن لوله گالوانیزه به فرآیند تولید آن اطلاق می شود. لوله گالوانیزه سرد به دلیل آنکه فرآیند تولید آن در دمای پایین انجام می پذیرد، پیوند میان اتم های فلز روی و اتم های لوله فولادی ضعیف بوده و به این ترتیب طول عمر کمتری نسبت به لوله گالوانیزه گرم دارا است.

به طور کلی لوله گالوانیزه سرد در صورتی که در زیر خاک مورد استفاده قرار بگیرد، طول عمر مفیدی معادل ۳ تا ۴ سال خواهد داشت. در صورتی که از این لوله به عنوان سازه های گلخانه ای استفاده شود، طول عمر مفید لوله گالوانیزه سرد به ۵ سال خواهد رسید. این دسته از لوله های تولید شده در محیط های خشک، قادر هستند تا ۸ سال به فعالیت خود ادامه دهند. حال آنکه لوله گالوانیزه گرم به سبب دمای آبکاری بالا، پیوندهای قوی تری را ایجاد کرده و به این ترتیب، طول عمر بیشتری را خواهد داشت.

طول عمر مفید یک لوله گالوانیزه گرم در زیر خاک مرطوب به ۳۰ سال خواهد رسید. همانطور که گفته شد مهمترین دلیل افزایش طول عمر لوله های گالوانیزه گرم، دمای آبکاری بالای آنها است. اما در صورتی که براقی لوله مد نظر شما باشد، باید گفت لوله گالوانیزه سرد براق تر از لوله گالوانیزه گرم است.

لوله گالوانیزه درزدار

لوله گالوانیزه درزدار

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه درزدار به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه درزدار  ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]