لوله گالوانیزه جوشی

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Weld galvanized pipe

لوله گالوانیزه جوشی از انواع لوله گالوانیزه که در مصارف آبرسانی سازه های فلزی جوشی و همچنین پل های هوایی استاده می شود.

اغلب ضخامت لوله های گالوانیزه جوشی بالاتر از 3 میل بوده و در سایزهای مختلف قابل ارائه می باشد.

لوله گالوانیزه جوشی از سایزهای ½ الی 8 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های نیمه سنگین و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

لوله گالوانیزه در واقع نام دیگر لوله سیاه می باشد که گالوانیزاسیون شده اند. گالوانیزه در واقع کاری است که برای محافظت از خوردگی و آسیب پذیری فلز ها به کار می رود. عمل گالوانیزاسیون به این معنی است که لایه ای از روی و آهن، بر روی فلز های مورد نظر می پوشاند تا آن ها را مستحکم و مقاوم کند.

این لوله ها ممکن است که دارای درز باشند که این درز ها را با جوش دادن به یک دیگر متصل می کنند تا این درز ها گرفته شود. لوله گالوانیزه جوشی در واقع لوله های درز داری هستند که با جوشکاری به هم متصل شده اند. از این لوله ها در صنعت های نیروگاهی و شیمیایی و آبرسانی و … استفاده می شود.

طریقه ی آب بندی این لوله ها به وسیله مواد بوده و همچنین به وسیله دنده پیچی به هم وصل می شوند. هر دو نوع این لوله های گالوانیزه چه فولادی و چه آهنی را در شاخه های 6 متری تولید می کنند. این نوع در بازار بر طبق نمره شناسایی می شوند.

یکی از نکاتی که حائز اهمیت است استفاده نکردن از جوشکاری برای وصل این ها می باشد زیرا دودی که به وجود می آید بسیار سمی می باشد.

لوله گالوانیزه جوشی - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-جوشی-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه جوشی

  • لوله گالوانیزه آب
  • لوله گالوانیزه ستون گلخانه ای

این لوله ها از دو نوع  تشکیل می شود که در اینجا شما را با آن ها آشنا می کنیم.

لوله گالوانیزه فولادی: این لوله ها از فولاد نرم ساخته شده اند که این لوله های گالوانیزه شده برای سیستم آبرسانی و بعضی اوقات در تخلیه فاضلاب نیز استفاده می شوند. اما با این حال باید گفت که استفاده اصلی از این لوله ها در تهویه می باشد. برای ساخت این نوع لوله ورقه های فولاد را با فشار زیاد از قالب عبور می دهند و درز موجود در این لوله ها را جوش می دهند بعد از این کار آن ها را برای مقاوم سازی در برابر زنگ زدگی گالوانیزه می کنند.

لوله های گالوانیزه آهنی: این نوع، از آهن سفید ساخته شده است. درز های موجود در این مدل به وسیله دستگاه درز جوش به یک دیگر جوش خورده اند. رنگ این مدل خاکستری و تیره می باشد. این نوع از گالوانیزه نسبت به نوع فولادی خود سنگین تر و مات تر می باشند.

لوله های گالوانیزه فولادی نسبت به لوله های گالوانیزه آهنی دارای مقاومت کمتری نسبت به اسید می باشد و بسیاری از اسید ها، فولاد به کار رفته در این نوع را از بین می برد.

لوله گالوانیزه جوشی - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه جوشی

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله های برق ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه جوشی به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله های گالوانیزه جوشی ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله برق  ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه جوشی، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]