لوله گالوانیزه برق

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Conduit Galvanized pipe

لوله گالوانیزه برق از انواع لوله های پر مصرف در صنایع لوله کشی برق ساختمانی و صنعتی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت خوبی در سیستم های لوله کشی برق برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله های گالوانیزه برق بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد.

لوله های گالوانیزه برق از سایزهای pg11 الی pg48 اینچ تولید می گردد. لوله گالوانیزه برق در انواع لوله های سبک و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله های گالوانیزه برق بصورت بندیل بوده و بر اساس هر متر فروخته می شود. لوله های گالوانیزه برق در شاخه های 3 متری تولید می گردد.

مشخصات و کاربردهای لوله گالوانیزه برق

لوله گالوانیزه برق در ساختمان‌های مسکونی، اداره‌ها، مراکز تجاری، واحدهای صنعتی و سالن‌های ورزشی و یا هرجایی که نیاز است تا از سیم‌های برق در برابر عوامل محیطی محافظت شود، کاربرد دارد. سیم کشی ساختمان‌ها بدون استفاده از این لوله‌ها می‌تواند علاوه بر کاهش ولتاژ جریان برق عبوری، خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی را شدیداً افزایش دهد.

می‌توان از لوله گالوانیزه برق برای سیم کشی در کف و دیواره‌های ساختمان استفاده کرد. این لوله‌ها را همچون لوله‌های آب و گاز با اتصالات مختلف به هم وصل می‌کنند و سیم‌های عبوری را با عمل فنر زدن از داخل آن رد می‌کنند.

لوله‌های گالوانیزه‌ی گرم برای استفاده در محیط‌های خارجی و مرطوب به مراتب بهتر از مدل‌های گالوانیزه‌ی سرد و  یا حتی پلی اتیلن و پلی آمید هستند. مقاومت این لوله‌ها در برابر پوسیدگی، آتش سوزی و ذوب شدن از سایر گزینه‌ها بیشتر است.

از لوله‌های گالوانیزه‌ی سرد بیشتر در فضاهای خشک و بسته استفاده می‌کنند؛ چرا که در این مدل‌ها احتمال زنگ زدگی وجود دارد. به طور کلی انتخاب نوع و جنس لوله به شرایط محیطی بستگی دارد. روکش گالوانیزه‌ی فلز روی در سطح لوله‌های گالوانیزه‌ی برق مقاومت خوبی در برابر رطوبت و زنگ زدگی از خود نشان می‌دهد.

لوله گالوانیزه برق - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه برق پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه برق

  1. لوله گالوانیزه برق ساوه
  2. لوله گالوانیزه برق سبک
  3. لوله گالوانیزه برق کاسپین
  4. لوله گالوانیزه برق گرم

مشخصات و انواع لوله گالوانیزه برق

این لوله‌ها که با نام کاندوئیت یا Canduit هم شناخته می‌شوند، به طور کلی در دو نوع سخت و انعطاف پذیر تولید می‌شوند که لوله‌های گالوانیزه در دسته‌ی لوله‌های برقی سخت جا می‌گیرند. لوله‌های گالوانیزه معمولاً در محل، برش خورده و نصب می‌شوند.

لوله گالوانیزه برق در قطرها، وزن‌ها و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود که این مقادیر در بازار ایران از حدود 640 گرم بر متر تا مدل‌های سنگین 20 کیلوگرم بر متر متغیر است. از نظر ضخامت نیز لوله‌ها را از دو میلیمتر تا 5 میلی متر تولید می‌کنند. قطر خارجی این لوله‌ها در کوچکترین حالت 13 میلی متر و در بزرگترین مدل‌ها به 166 میلی متر می‌رسد.

این لوله‌ها علاوه بر مزیت‌هایی که بالاتر به آن اشاره شد، یک برتری مهم‌ دیگر نیز برای سیستم انتقال برق یک سازه به همراه دارند و آن ویژگی چیزی نیست جز سادگی در اصلاح و تعمیر شبکه‌ی برق رسانی.

هنگامی که یک تکنسین قصد دارد تغییری را در سیستم انتقال برق به وجود آورده و یا بخشی از آن را تعمیر کند، می‌تواند بدون نگرانی، از هادی‌های قبلی صرف نظر کرده و با قطع جریان قبلی، سیم کشی را مجدداً انجام دهد.

لوله گالوانیزه برق - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه برق

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله های گالوانیزه برق  ، از پوشش گالوانیزه برق استفاده می شود . لوله های گالوانیزه برق به روش متداول استفاده از گالوانیزه برق به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله های گالوانیزه برق ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه برق، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]