لوله گالوانیزه آتش نشانی

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Fire wall Galvanized pipe

لوله گالوانیزه آتش نشانی از انواع لوله های مورد در صنایع آتش نشانی بوده و به دلیل اهمیت در این سیستم ها معمولا از لوله بدون درز گالوانیزه در رده های 20 و 40 استفاده می گردد. از لوله گالوانیزه جهت انتقال آب با سرعت و فشار بالا در سیستم های ساختمانی و صنعتی استفاده می گردد و  از سایزهای ½ الی 6 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه در انواع لوله های سنگین و  نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس هر شاخه 6 متری فروخته می شود.

لوله گالوانیزه آتش نشانی و متریال سازنده آن

لوله گالوانیزه آتش نشانی به سبب کاربری مهم و حیاتی که دارد باید از متریالی با دوام و پایداری بالا در آن استفاده شود. متریال به کار رفته در این دسته از لوله ها به گونه ای انتخاب شده است که در صورت افزایش دما تا ۱۴۸۰ درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان دهد.

اما چرا باید از لوله هایی با مقاومت دمایی بالا در سیستم آتشنشانی ساختمان ها استفاده گردد؟ در صورتی که در ساختمان های مسکونی وغیر مسکونی آتش سوزی رخ دهد، دمای محیط به شدت افزایش پیدا خواهد کرد به گونه ای که تمامی اتصالات و لوله های فولادی وارد فاز پلاستیک شده و ذوب می گردند.

همانطور که میدانید وجود و پایداری سیستم آتش نشانی تا آخرین لحظه آتش سوزی امری حیاتی به شمار می رود. چرا که تنها از طریق این سیستم می توان به آتش موجود را مهار کرد. بنابراین باید مقاومت بالایی در برابر حرارت های بالا از خود به معرض نمایش بگذارد.

لوله گالوانیزه آتش نشانی - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-آتش-نشانی-پتروکاسپین

انواع لوله گالوانیزه آتش نشانی

  1. لوله گالوانیزه آتش نشانی فشار متوسط
  2. لوله گالوانیزه آتش نشانی فشار قوی
  3. لوله گالوانیزه آتش نشانی بدون درز

لوله گالوانیزه آتش نشانی و استاندارد آن

لوله گالوانیزه آتش نشانی به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر آن که درجه حرارت بالا و همچنین فشار بالای سیال را تحمل کند، در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز از خود مقاومتی دوچندان به معرض نمایش بگذارد.

لوله گالوانیزه به سبب دارا بودن روکش روی در برابر سایش و خوردگی مقاوم است. یکی از استانداردهای موجود که برای سیستم لوله کشی آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد، ASTM A795 است. این استاندارد برای انتخاب مناسب لوله های فولادی تدوین شده است.

این استاندارد به شما اجازه می دهد که در ساختار لوله کشی آتش نشانی ساختمان ها هم از لوله سیاه استفاده شود و هم لوله گالوانیزه مورد استفاده قرار بگیرد. لوله های استفاده شده به صورت درزدار باشند یا بدون درز. مطابق با این استاندارد می توان در ساختار لوله کشی تاسیسات آتش نشانی از لوله گالوانیزه رده ۱۰، لوله گالوانیزه رده ۳۰ و لوله گالوانیزه رده ۴۰ استفاده کرد.

چرا مناسب ترین سیستم لوله کشی در تاسیسات آتش نشانی، سیستم لوله کشی Grooved است؟

سیستم لوله کشی Grooved که استفاده از آن از ۸۰ سال پیش در تاسیسات آتش نشانی مرسوم شده است، امکان استفاده از لوله های گالوانیزه را دارا است. همچنین استفاده از این سیستم لوله کشی باعث می شود، سرعت بیشتری در اجرای آن وجود داشته باشد.

استفاده از این سیستم لوله کشی باعث می شود تا نیاز به جوشکاری کاهش یافته و همچنین میزان خسارات وارده به محیط مورد نظر اعم از تخریب به جهت لوله کشی کاهش پیدا کند.

لوله گالوانیزه آتش نشانی - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه آتش نشانی

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گالوانیزه آتش نشانی  ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

 به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه آتش نشانی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]