لوله گالوانیزه آب

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گالوانیزه بدون دیدگاه

Water Galvanized pipe

لوله گالوانیزه آب از انواع لوله های پر مصرف در صنایع آبرسانی ساختمانی و کشاورزی بوده و به دلیل قیمت مناسب وزن پایین تر نسبت به لوله بدون درز و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله گالوانیزه آب بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد و از سایزهای ½ الی 6 اینچ تولید می گردد.

لوله گالوانیزه در انواع لوله های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

بسته بندی لوله گالوانیزه بصورت بندیل بوده و بر اساس وزن هر بندیل فروخته می شود.

 لوله گالوانیزه آب و نقش آن در سیستم لوله کشی

لوله گالوانیزه آب که تحت عنوان لوله سفید و یا لوله گالوانیزه نیز شناخته می شود، وظیفه انتقال و توزیع سیال آب را از نقطه ای به نقطه ای دیگر دارد. از آنجایی که سیالات برای جابجایی نیاز به هدایت دارند از لوله ها استفاده می شود.

نوع دیگری از وسایل توزیع سیالات تحت عنوان تیوب نیز شناخته می شود. تیوب ها نوعی از لوله گالوانیزه آب هستند که دارای ضخامت بسیار کمی بوده به گونه ای که در آن ها قابلیت رزوه وجود ندارد. از تیوب ها به طور کلی برای سیستم های ابزار دقیق استفاده می شود. اما چرا به جای لوله های معمولی از لوله گالوانیزه برای انتقال سیال آب استفاده می شود؟

لوله گالوانیزه آب - پتروکاسپین

لوله-گالوانیزه-آب-پتروکاسپین

لوله گالوانیزه آب و دلیل استفاده از آن

همانطور که میدانید آب باعث به وجود آمدن محیطی مرطوب در سراسر سیستم لوله کشی خواهد شد. رطوبت خاصیت خوردگی داشته و باعث زنگ زدگی و از بین رفتن خطوط انتقال آب خواهد شد.

بنابراین برای افزایش طول عمر خطوط انتقال آب از لوله های گالوانیزه استفاده می شود. عمل گالوانیزاسیون بر روی لوله های فولادی باعث افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی لوله ها خواهد شد.

لایه قرار گرفته بر روی این لوله از جنس فلز روی است. این فلز در برابر خوردگی، سایش و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی از خود به معرض نمایش خواهد گذاشت.

تفاوت لوله گالوانیزه سرد و گرم

این دو نوع از لوله ها به دلیل تفاوت در نحوه تولید، تفاوت های بیشماری با یکدیگر دارند. لوله گالوانیزه سرد از طریق پاشش محلول نمک روی بر روی سطح مورد نظر بر روی لوله تولید میشود. این فرایند در دمای بسیار پایین انجام پذیرفته و باعث نفوذ کمتر فلز روی به ساختار لوله فولادی خواهد شد.

اما لوله گالوانیزه گرم در دمای بالا گالوانیزه می شوند. در فرآیند تولید اینگونه از لوله ها فلز روی پیوند مستحکم تری را ایجاد کرده و به این ترتیب دوام و پایداری لوله را افزایش می دهد. به طور کلی در روش گالوانیزاسیون سرد، اگرچه لوله گالوانیزه براق تر از روش گرم است اما در شرایط عادی و عاری از هرگونه رطوبت تنها ۸ سال دوام و پایداری از خود نمایش خواهد داد. این در حالی است که طول عمر لوله گالوانیزه گرم به سبب پیوندهای قوی به بیش از ۳۰ سال خواهد رسید.

لوله گالوانیزه آب - پتروکاسپین

لوله گالوانیزه آب

انواع لوله گالوانیزه آب

  1. لوله گالوانیزه آب کشاورزی
  2. لوله گالوانیزه آب ساختمانی
  3. لوله گالوانیزه آب سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله گالوانیزه ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله گالوانیزه به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله گالوانیزه ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

 به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان این شرکت در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه آب ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط

لوله گالوانیزه بدون درز

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه بدون درز از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه بدون درز بصورت تولید [...]

لوله گالوانیزه مانیسمان

Seamless Galvanized pipe لوله گالوانیزه مانیسمان از انواع لوله های مورد مصرف در صنایع حساس و محیط های ضد انفجار و امنیتی و آتش نشانی بوده و به دلیل قیمت بالا و وزن سنگین نسبت به لوله درزدار و همچنین محدودیت در ضخامت مورد نیاز قابلیت تولید می باشد. نحوه تولید لوله گالوانیزه مانیسمان بصورت [...]

لوله گالوانیزه حصارکشی

Fence Galvanized pipe لوله گالوانیزه حصارکشی از انواع لوله های پر مصرف در حصارکشی و نرده کشی محیط های صنعتی و نظامی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. نحوه تولید لوله های [...]