لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله برق گالوانیزه بدون دیدگاه

Hot dip galvanized conduit pipe

لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم یکی از انواع لوله های برق می باشد. این لوله با استفاده از ورق گالوانیزه تولید می گردد. علاوه بر مصرف در داخل در پروژه های عمرانی ، به کشورهای مجاور نیز صادر می گردد.

لوله کاندوئیت گرم از سایزهای pg11 الی pg48 اینچ تولید می گردد ودر انواع لوله های سبک و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد. بسته بندی لوله گالوانیزه گرم بصورت بندیل بوده و بر اساس هر متر فروخته می شود و در شاخه های 3 متری تولید می گردد.

از موارد استفاده از لوله کاندوئیت گالوانیزه می توان به لوله کشی در فضای های باز و با رطوبت در برق کشی جهت پروژه های دوربین مداربسته ، سیستم های امنیتی ، و کابل کشی در سوله های صنعتی می توان اشاره نمود.

انواع لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم

  • لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم  کاسپین
  • لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم سبک
  • لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله کاندوئیت گالوانیزه ، از پوشش گالوانیزه استفاده می شود . لوله کاندوئیت گالوانیزه به روش متداول استفاده از گالوانیزه به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله-برق-گالوانیزه-گرم-کاندوئیت‎-پتروکاسپین

تامین امنیت کابل های برق با لوله کاندوئیت گالوانیزه

لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم یکی از تجهیزات بسیار رایج برای پشتیبانی و حفاظت از کابل های برق می باشد. این لوله ها به واسطه ی بدنه ی سخت خود می توانند مسیر هدایت کابل ها را ایمن و همچنین کابل های برق را از هرگونه تنش خارجی که منجر به آسیب به بدنه کابل می شود، بدور نگه دارند. همان طور که می دانید کابل های برق در عین حال که مسئولیت انتقال انرژی برق به سایر دستگاه های پرکاربرد را دارند در صورت عدم رعایت برخی اقدامات مهم می توانند خطر آفرین نیز باشند.

به عنوان مثال اگر به هر نحوی کابل های برق بدون پوشش لوله ای و فلزی در مسیر مشخص هدایت شوند در صورت بروز آسیب به بدنه کابل و خارج شدن رشته سیم ها خسارات جبران ناپذیری به مجموعه وارد خواهد شود. به همین دلیل لوله کاندوئیت گالوانیزه می تواند این اطمینان خاطر را در مسیر کابل کشی برق ایجاد کند که هیچگونه خطری متوجه کابل ها نخواهد بود. با برقراری امنیت هر نوع شبکه ی کابل کشی روند رو به رشد مجموعه های صنعتی بهتر و سریع تر خواهد بود.

علت نام گذاری گالوانیزه گرم لوله کاندوئیت

فلزات و به طور کلی مشتقات آهن مانند فولاد و در دیگر آلیاژهای فلزی همگی مستعد خوردگی و زنگ زدگی هستند. به همین دلیل نمی توان بدون اعمال فرآیندهای تخصصی جهت مقاوم سازی فلز آن ها را در محیط های مرطوب و یا در تماس با اتمسفر محیط استفاده کرد. لذا متخصصین تصمیم گرفتند یک لایه سخت و نازک و بسیار مقاومی را از جنس فلز نرم روی سطح فولاد قرار دهند.

این فلز نرم زینک یا “روی” نام دارد. اما مسئله اصلی این است که این فلزات در حالت عادی به صورت صلب یا ماده جامد هستند و نمی توانند مستقیما سطح آلیاژهای آهنی را پوشش دهند. در نتیجه با اعمال حرارت تا 600 درجه فلز جامد زینک را به ماده ای مذاب و با حرارت بالا تبدیل می کنند. زینک مذاب اکنون بالاترین قدرت چسبندگی را دارد و به هر ماده ای که با آن تماس داشته باشد با یک نرخ گسترش بالا به آن می چسبد و سطح کلی آن را فرا می گیرد.

لوله ها نیز به جهت گالوانیزه شدن داخل وان محتوی زینک مذاب قرار می گیرند تا کاملا زینک اندود شوند. این روش گالوانیزه گرم لوله کاندوئیت نام دارد. با این کار لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم در مجاورت آب و هوای مرطوب دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ نمی شود. دقیقا هدف گالوانیزه کردن فلز نیز حفاظت فیزیکی آن ها می باشد.

علت نام گذاری گالوانیزه گرم لوله کاندوئیت 

مشخصات فیزیکی لوله کاندوئیت

قبل از آنکه بخواهیم به طور کامل مشخصات ساختاری و فیزیکی لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که این لوله ها بنا به نوع کاربری که دارند فوق‌العاده سبک می باشند که در ادامه با ارائه مشخصات دلیل آن روشن خواهد شد. ضخامت، وزن و قطر خارجی سه مؤلفه اصلی در معرفی لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم است.

ضخامت این لوله ها از سایز نمره 11 لوله تا 21 برابر 1.2 میلیمتر است. لوله های نمره 29 و 36 برابر 1.4 میلیمتر و لوله نمره 48 دارای ضخامت جداره لوله ی 2 میلیمتر می باشد. همان طور که گفته شد لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم از pg11 تا تا pg48 دسته بندی می شود که کوچکترین سایز آن دارای وزن 0.530 کیلوگرم برای هر متر لوله می باشد.

سایز بزرگتر آن یعنی pg48 دارای وزن 3 کیلوگرم به ازای هر متر لوله می باشد. البته شما می توانید در مقاله لوله pg از جدول مربوطه مشخصات ساختاری دقیق لوله ها را مشاهده کنید. سیک بودن لوله ها بیشتر به دلیل ضخامت کنترل شده لوله و همچنین چگالی فلز می باشد. به دلیل نوع کاربری که لوله های برق دارند و اینکه بیشتر با فاصله از سطح زمین و معلق نصب می شوند طبیعی است که وزن پایینی داشته باشند.

نصب و راه اندازی لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم

اگر قصد نصب و استفاده از لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم را دارید حتما باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که تکنسین های فنی صلاحیت نصب و اجرای لوله برق را دارند. اما یکسری نکات اساسی وجود دارد که به آن می پردازیم. موقعیت بکارگیری لوله برق را تعیین کنید آیا به صورت روکار است یا به حالت مدفون در زمین؟ در هر دو حالت باید از لوله های گالوانیزه گرم استفاده کنیم تا در این شرایط بدون آسیب به کارایی صحیح خود ادامه دهند.

سایز و قطر لوله ها را در تناسب با ابعاد کابل خود انتخاب کنید و سعی کنید لوله ها همواره بزرگتر از کابل های شما باشند تا فواصل هواگیر یا فضای خالی میان کابل و بدنه لوله وجود داشته باشد. اتصالات لوله ای مورد نیاز خود را انتخاب کنید. این اتصالات معمولا شامل انواع بوشن، زانوها، سه راهی ها و کاندولت ها می باشد. همان طور که می دانید بوشن ها وطیفه ی اتصال دو لوله هم سایز و هم اندازه را بر عهده دارد.

زانوها قطعاتی هستند که دو لوله هم اندازه را به یکدیگر متصل می کنند اما یک تغییر زاویه 90 درجه را نیز در مسیر لوله کشی ایجاد می کنند. سه راهی لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم این قابلیت را دارند تا از سه مسیر مجزا سه لوله را به یکدیگر متصل کنند که بیشتر در مواقع انشعاب گیری از آن ها استفاده می شود. و در آخر قطعات کاندولت که در نصب و راه اندازی لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم به وفور استفاده می شوند. ای قطعات دارای درپوش هستند که قابلیت کنترل اتصالات کابل برق را برای شما فراهم می کند.

نصب و راه اندازی لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم 

خرید لوله کاندوئیت گالوانیزه

لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم یک حفاظت فیزیکی بسیار عالی را برای کابل های برق مهیا می کنند که در شرایط سخت محیطی نیز قابل استفاده هستند. با استفاده از آن ها امنیت شبکه کابل کشی افزایش یافته و بهره وردی در فعالیت های صنعتی نیز ارتقاء می یابد. شرکت پتروکاسپین با ارائه یک تنوع سایز گسترده در انواع لوله برق و از همه مهمتر کیفیت بسیار بالا همواره پاسخگوی نیاز پروژه های صنعتی می باشد.
جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵