لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله برق گالوانیزه بدون دیدگاه

Conduit Hot Dip Galvanized pipe

لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت از انواع لوله های پر مصرف در صنایع لوله کشی برقکاندوئیت ساختمانی و صنعتی بوده و به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل زنگ زدگی نسبت به لوله گالوانیزه سرد و همچنین تنوع در ضخامت و وزن های متفاوت از محبوبیت خوبی در سیستم های لوله کشی برق کاندوئیت برخوردار می باشد.

نحوه تولید لوله کاندوئیت گالوانیزه گرم بصورت تولید لوله سیاه از ورق و بصورت درزجوش مستقیم می باشد که پس از تولید و تمیزکاری جهت کاندوئیت گالوانیزه به وان مذاب روی منتقل گردیده و پس ماندگاری مدتی معین بصورت لوله برق گالوانیزه و با مقدار پوشش حداقل 70 میکرون آماده جهت بسته بندی و فروش می باشد , از سایزهای pg11 الی pg48 اینچ تولید می گردد.

لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت در انواع لوله های سبک و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد. بسته بندی لوله برق کاندوئیت بصورت بندیل بوده و بر اساس هر متر فروخته می شود. لوله های برق گالوانیزه گرم کاندوئیت در شاخه های 3 متری تولید می گردد.

انواع لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت

 • لوله برق گالوانیزه ساوه
 • لوله برق گالوانیزه سبک
 • لوله برق گالوانیزه کاسپین
 • لوله برق گالوانیزه عمقی داغ

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله برق کاندوئیت ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود. لوله گالوانیزه گرم کاندوئیت به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد . مشخصات محصول تولیدى لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت

ویژگی های لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت

لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین لوله های فلزی در حوزه پشتیبانی و حمایت از کابل‌ها و سیم‌های برق می باشد. این لوله ها با توجه به ساختار فلزی خود به بهترین شکل می توانند از هادی های الکتریکی محافظت کنند. زمانی که شما از لوله برق گالوانیزه استفاده میکنید می توانید امنیت سیستم کابل کشی خود را در محیط‌های کاری صنعتی افزایش دهید.

همانطور که میدانید کابل های برق در محیط های صنعتی تحت تنش های فیزیکی، آسیب پذیر هستند بنابراین نمی توان آنها را به صورت آزادانه و بدون هیچ گونه پوشش محافظی در سازه هدایت کرد. لذا لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت بهترین انتخاب برای پشتیبانی از کابل ها خواهد بود. ویژگی های متعددی را می توان برای این قطعات برشمرد که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • با توجه به گالوانیزه بودن لوله ها شما می توانید آن ها را در محیط های مرطوب نیز استفاده کنید.
 • به کارگیری آنها تنها محدود به حالت روکار یا در سطح سازه نیست. این لوله ها قابلیت استفاده به صورت توکار را نیز دارند.
 • آلیاژ فولاد استفاده شده در این لوله ها از مقاومت کششی بالایی برخوردار است بنابراین اگر در سازه تحت اعمال نیرو قرار بگیرند به هیچ عنوان دچار شکست ساختاری نمی شوند.
 • در حالت معلق در سازه قابلیت نصب دارند و مراحل نصب آنها در دیواره ها و سقف چندان پیچیده نیست.
 • وزن بسیار پایینی دارند و همین ویژگی منحصر به فرد باعث می شود تا شما به راحتی بتوانید عملیات نصب و اتصال آنها را بر روی سازه انجام دهید.

کاربرد های لوله برق کاندوئیت

لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارند. عمده استفاده آنها معمولاً در محیط های صنعتی و کارخانجات تولیدی می باشد. زیرا در چنین مناطقی به دلیل وجود تنش های محیطی، احتمال بروز آسیب به کابل ها وجود دارد. در نتیجه استفاده از لوله برق فولادی اهمیت پیدا می کند. همانطور که گفته شد این لوله ها هم در سطح سازه و هم در داخل سازه قابلیت نصب دارند.

در بسیاری از کارخانجات صنعتی عملیات انتقال کابل ها به صورت دفنی انجام می شود. به این صورت که کابل های ضخیم را از سمت ترانس های برق، با استفاده از لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت به شکل کاملا دفع شده هدایت می کنند. با توجه به اتصال دهنده های سازه ای متعددی که وجود دارد شما می توانید این لوله ها را در ارتفاعات بر روی دیوارها بکارگیری کنید.

در بسیاری از نیروگاه ها که با انتقال کابل های بسیار ضخیم سر و کار دارند این لوله ها می تواند کاربرد داشته باشد. همچنین در ساختمان های تجاری بزرگ نیز به جهت تامین برق مجموعه، بسیاری از پیمانکاران ترجیح می دهند از این لوله های برق در نواحی خاصی از سازه استفاده کنند تا بتوانند کابل ها را در موقعیت های خاص خود به صورت منظم قرار دهند.

کاربرد های لوله برق کاندوئیت

مزیت های ارزشمند لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت

یکی از مزیت های با ارزشی که لوله برق گرم کاندوئیت دارد این است که دارای تنوع سایز بالایی هستند. این تعدد سایز باعث می شود تا شما در هر پروژه‌ای و با هر وسعتی که دارد می توانید از این لوله ها استفاده کنید. کابلهای برق معمولاً در یک سایز تولید نمی شوند. سایز آنها بر اساس جریان برقی که از آنها عبور می کند کاملاً متفاوت است. کابل هایی که حامل جریان های بسیار پر قدرت هستند غالباً دارای قطر بیشتری می باشند.

این ویژگی های ساختاری ایجاب می‌کند تا شما نیز لوله های ضخیم تری را استفاده کنید. مزیت مهم دیگری که باعث شده است بسیاری از مجموعه های صنعتی طرفدار این لوله ها باشند این است که طول عمر لوله برق گرم کاندوئیت بسیار بالا می باشد.

این مزیت دلایل متعدد بسیاری دارد که از جمله آن می توان به ساختار استیل یا آلیاژ فولاد کربنی آنها اشاره کرد. دلیل دوم مرتبط با پوشش های گالوانیزه آنهاست که باعث می شود لوله ها خود را با هر محیطی وفق دهند و از شرایط پرتنش محیط تاثیر پذیر نباشند.

تنوع اتصالات لوله برق کاندوئیت

لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت معمولاً در شاخه های با متراژ مشخص عرضه می شوند. این لوله ها برای آنکه بتوانند بر روی سازه نصب شوند نیاز به یکسری اتصالات بین لوله ای دارند. این اتصالات بین لوله ای قطعاتی هستند که مسئولیت نصب دو لوله را به یکدیگر برعهده دارند. یکی از پرکاربردترین این اتصالات کوپلینگ ها و یا به عبارتی بوشن لوله برق می باشد. این قطعات ساختار به نسبت ساده ای دارند.

به دلیل آنکه در بخش داخلی آن ها رزوه قرار دارد غالباً بر روی لوله ها پیچ می شوند. اتصالات سه راهی و یا قطعات اتصال دهنده T شکل نیز از قطعاتی هستند که کاربرد بالایی در شبکه های لوله کشی برق دارند. همچنین اتصالات متقاطع یا چهار راهی ها که معمولاً در سیستم های لوله کشی پیچیده و با وسعت بالا مورد استفاده قرار می گیرند این قابلیت را دارند که لوله ها را در چهار جهت و در مسیرهای مختلف انشعاب گیری کند.

تنوع اتصالات لوله برق کاندوئیت

نکات مرتبط با خرید انواع لوله برق

برای اینکه بتوانید یک خرید موفق را از لوله برق گالوانیزه گرم کاندوئیت داشته باشید لازم است یک سری نکات کلیدی را رعایت کنید. این نکات به شرح ذیل می باشد:

 • همواره از شرکتهای معتبر خرید خود را انجام دهید زیرا این مجموعه ها به جهت حفظ برند خود همواره سعی می‌کنند محصولات استاندارد و با کیفیتی را به مشتریان ارائه دهند.
 • لوله های برق از لحاظ نوع ساختار، تنوع بالایی دارند به همین دلیل لازم است که شما به ارزیابی محیط خود بپردازید. ممکن است در مواردی نیاز باشد که شما از لوله pvc برق استفاده کنید تا اینکه بخواهید از لوله های فولادی برق در سازه خود به‌کارگیری کنید.
 • وسعت پروژه خود را مورد سنجش قرار دهید. معمولاً احداث شبکه های لوله کشی عظیم نیاز به حجم بالایی از کابل ها دارد. به همین دلیل قطعات لوله ای که باید خریداری کنید نیز به تبعیت از حجم کابل ها افزایش پیدا خواهد کرد.
 • بعد از خرید حتماً در حوزه نصب قطعات سعی کنید که افراد باتجربه را استخدام کنید تا بتوانید یک سیستم لوله کشی برق بهینه و ایمنی را ایجاد کنید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵