لوله برق گالوانیزه سرد

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله برق گالوانیزه بدون دیدگاه

Cold Galvanized pipe

لوله برق گالوانیزه سرد یکی از انواع لوله برق گالوانیزه می باشد. این لوله با استفاده از ورق گالوانیزه سرد تولید میگردد. لوله گالوانیزه سرد علاوه بر مصرف در داخل در پروژه های عمرانی ، به کشورهای مجاور نیز صادر می گردد.

لوله برق گالوانیزه از سایزهای pg11 الی pg48 اینچ تولید می گردد و در انواع لوله های سبک و سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد بسته بندی لوله برق گالوانیزه سرد بصورت بندیل بوده و بر اساس هر متر فروخته می شود.

لوله های برق گالوانیزه سرد در شاخه های 3 متری تولید می گردد. از موارد استفاده از آن می توان به لوله کشی در فضای های بسته و به دور از باران و رطوبت در برق کشی جهت پروژه های دوربین مداربسته ، سیستم های امنیتی ، و کابل کشی در سوله های صنعتی می توان اشاره نمود.

انواع لوله برق گالوانیزه سرد

  • لوله برق گالوانیزه سرد
  • لوله برق گالوانیزه سرد سبک
  • لوله برق گالوانیزه کاسپین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل لوله برق گالوانیزه سرد ، از پوشش گالوانیزه سرد استفاده می شود . لوله گالوانیزه سرد به روش متداول استفاده از گالوانیزه سرد به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد . مشخصات محصول تولیدى  لوله های برق گالوانیزه سرد ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

درجه سختی بسیار بالای لوله برق گالوانیزه سرد

برای اینکه بتوان کابلهای برق را با امنیت بالا در یک سازه هدایت کرد لازم است که از تجهیزات حفاظت کننده استفاده کنیم. یکی از این تجهیزات لوله برق گالوانیزه سرد می باشد. این لوله ها به سبب ساختار فولادی خود می‌توانند حداکثر حفاظت و موارد امنیتی را برای کابلهای برق مهیا کنند. همانطور که می دانید بروز آسیب ساختاری در بدنه کابل ها منجر به ایجاد خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.

جریان برق علی رغم آن که می‌تواند در یک محیط صنعتی مفید باشد اگر ساختارهای محافظتی برای آن فراهم نشود به مراتب منجر به آسیب و صدمه به مجموعه های بزرگ خواهند شد. زمانی که شما کابلهای برق را در درون لوله فولادی برق قرار می دهید دیگر سطح تماس کابلها با محیط و شرایط پیرامون کاملاً قطع خواهد شد. این عدم تماس کابلها با محیط بیرون باعث می شود تا کابل ها همیشه سالم باقی بمانند.

آنچه که در مورد لوله برق گالوانیزه سرد اهمیت دارد این است که این لوله ها به سبب متریال استیل خود از درجه سختی بسیار بالایی برخوردار هستند که به راحتی تحت اعمال نیرو و فشارهای محیطی آسیب نمی بیند. طبیعتاً این ویژگی های ساختاری شرایط امنی را برای کابل ها فراهم خواهد کرد تا بتوانید حداکثر بهره‌وری و استفاده را از آنها داشته باشید.

لوله برق گالوانیزه سرد

ضد زنگ بودن لوله برق گالوانیزه سرد

به طور کلی هیچ فلزی را نمی توان بدون پوشش های گالوانیزه در محیط‌های آزاد استفاده کرد. زیرا در غیر این صورت شاهد زنگ زدگی و خوردگی لوله ها خواهیم بود. همانطور که می دانید کابل ها در داخل لوله ها در مسیرهای تعیین شده هدایت می شوند. قسمت بیرونی و داخلی لوله ها مستعد زنگ‌زدگی می باشند اگر لوله ها دارای پوشش محافظت کننده زینک نباشند.  با زنگ زدگی قسمت داخلی لوله ها قطعا کابل ها نیز از این شرایط تاثیر می پذیرند. خوشبختانه به جهت پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های مکانیزه این لوله ها را هم در قسمت بیرون و هم از قسمت داخل با استفاده از روش های مبتنی بر گالوانیزه سرد مقاوم سازی می کنند.

البته روش های مختلفی برای گالوانیزه کردن لوله ها وجود دارد که از جمله آن می‌توان به گالوانیزه گرم و همچنین گالوانیزه سرد اشاره کرد. معمولا لوله هایی که از روش گالوانیزه سرد مقاوم سازی می شوند برای محیط های کم تنش تر مورد استفاده قرار می گیرند. حال آنکه لوله های گالوانیزه گرم به جهت تحمل بسیار بالایی که دارند می توانند در محیط های بسیار پر تنش و با رطوبت بالا نیز حداکثر مقاومت را داشته باشد. بنابراین بهتر است یک ارزیابی دقیق از محیط به‌کارگیری لوله ها داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین نوع لوله را انتخاب کنید.

سایزهای متنوع لوله برق گالوانیزه سرد

یکی از مزیت های اصلی لوله برق گالوانیزه سرد این است که دارای سایزهای بسیار متنوع هستند. این مزیت باعث می شود تا شما هر نوع سایز کابلی که در دسترس دارید را بتوانید درون این لوله ها هدایت کنید. غالباً این بستگی به فعالیت محیط های صنعتی دارد که چه نوع کابل هایی استفاده می کنند. طبیعتاً کابل های که حامل جریان های با ولتاژ بالا می باشند معمولاً قطورتر و یا ضخیم تر می باشند. قطعاً استفاده از لوله های کوچکتر برای این کابل ها مناسب نیست به همین دلیل بهتر است که از لوله های با سایز بزرگ تر و هماهنگ با سایز کابل ها استفاده کنیم.

این لوله ها معمولا در سایزهای pg48، pg42، pg36، pg29، pg21، pg16، pg13.5، و pg11 طراحی و ساخته می شوند. هر کدام از این سایزها دارای ابعاد داخلی متفاوتی هستند که مناسب استفاده برای یک نوع کابل خاص می باشند. به عنوان مثال قطر خارجی لوله برق pg11 برابر 18.6 میلی متر می باشد حال آنکه قطر خارجی لوله برق pg48 برابر 59.3 میلی متر می باشد. همانطور که مشاهده می کنید تفاوت سایز بسیار بالایی میان کوچکترین سایز لوله برق گالوانیزه سرد و بزرگترین سایز آن وجود دارد.

دوام و عمر بالای لوله برق گالوانیزه سرد

با توجه به جنس استیل و فولادی که لوله برق گالوانیزه سرد دارد معمولاً چندین سال متوالی می توانند در محیط‌های پر تنش دوام و استحکام لازم را داشته باشند. زمانی که لوله های برق پایداری و عمر طولانی مدتی دارند به مراتب بر روی کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری تاثیر می گذارند. بنابراین با خرید این لوله ها می‌توانید یک صرفه‌جویی اساسی در بودجه خود داشته باشید.

به طور کلی دو عامل مهم در طول عمر لوله برق گالوانیزه سرد تاثیر مستقیم می‌گذارد. مورد اول متریال ساخت آن ها می باشد و مورد دوم پوشش های گالوانیزه فلز است.  ساختار فولادی لوله برق گالوانیزه باعث میشود تا آنها یک مقاومت مکانیکی بالایی داشته باشند. حال که پوشش های گالوانیزه یک مقاومت شیمیایی را در برابر فرایند های خوردگی و زنگ زدگی ایجاد می کند. هر دوی اینها در کنار هم پایداری محصول را منجر خواهند شد.

لوله برق گالوانیزه سرد

قابلیت نصب و اتصال آسان لوله های برق

لوله برق گالوانیزه سرد به واسطه وزن کنترل شده و به نسبت پایینی که دارند همواره به راحت ترین شکل ممکن بر روی سازه نصب می‌شوند. شما می‌توانید این لوله‌ها را به صورت انفرادی و بدون استفاده از تجهیزات بالابرنده مکانیکی، در موقعیت های مختلف نصب کنید. اتصالات آنها نیز دقیقا به همین شکل معمولاً به صورت رزوه ای بوده و به سرعت در دو انتهای لوله ها پیچ می شوند.

به دلیل تنوع بالایی که اتصالات لوله برق گالوانیزه سرد دارند این قابلیت برای شما فراهم است تا هر نوع شبکه ای را و با هر نوع معماری خاصی که مد نظرتان است ایجاد کنید. نصب و اتصال آسان لوله ها به این معنا نیست که شما بدون ارزیابی سازه و بدون نقشه قبلی  از این لوله ها استفاده کنید. بلکه لازم است محیط را ابتدا مورد سنجش قرار دهید و مسیرهای مناسبی که این لوله ها می توانند در آن قرار بگیرند را شناسایی کنید.

دریافت مشاوره و خرید انواع لوله برق از شرکت پترو کاسپین

شرکت پترو کاسپین به واسطه تنوع گسترده ای که در محصولات خود دارد همواره می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان، در جهت تامین انواع لوله برق باشد. این محصولات همگی در بالاترین سطح کیفیت و استاندارد میباشند. در نتیجه دوام و طول عمر بالای این لوله ها در صورت استفاده صحیح تا چندین سال متوالی تضمین می شود.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵