انواع نردبان سینی کابل کدامند؟

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

در صنایع مختلف برای نگهداری از کابل های برق، از سینی کابل یا نردبان کابل استفاده می شود. که انواع نردبان سینی کابل بسیار زیاد و متنوع می باشد. از این سیستم ها در برق رسانی ساختمان ها، و بناهای صنعتی، و سیستم های مخابراتی بسیار استفاده می کنند.

از جایگزین های معتبر برای سیم کشی باز، یا سیستم های کاندوئیت، استفاده از انواع نردبان سینی کابل می باشد. در اماکنی که تجاری یا صنعتی هستند، برای این که بتوانند به صورت دقیق بر روند کابل کشی دقت نمایند، از این نردبان ها و سینی ها استفاده می کنند.

از سوی دیگر در برخی از مکان ها نیز از این روکش های سینی و نردبان کابل، به جای عبور دادن آنها از داخل لوله های برق بهره مند می شوند. استفاده از انواع نردبان سینی کابل می تواند در تغییر روند کابل کشی نیز بسیار حائز اهمیت بوده و مفید واقع شود.

مهمترین مزیت استفاده از سینی ها و نردبان های کابل، نظم بخشیدن به زیبایی سیم کشی، مخصوصا در ساختمان های بزرگ می توان اشاره نمود. تصور کنید در ساختمان های بلندی که نیاز به سیم کشی بسیار زیادی است، استفاده از این سینی ها و نردبان ها لحاظ نشود. بدون شک نمای زشت و ناپسندی به ساختمان خواهد داد.

نردبان کابل چیست؟

نردبان ها از جمله قوی ترین محصولاتی به شمار می روند، که قادر هستند سیم کشیها و کابل ها را نگهداری کنند. از این نردبان ها در مکان های مختلفی استفاده می شود البته بهترین مکان مورد استفاده از انواع نردبان سینی کابل مکان هایی است که سیم کشی به صورت عمودی باشد.

نردبان های کابل از جنس های متعددی ساخته می شوند. برخی از جنس آلومینیوم، برخی از جنس استیل، برخی فولاد و برخی از جنس گالوانیزه هستند. می توانید با استفاده از انواع نردبان سینی کابل، از کابل های سنگین برای مسافت های طولانی بهره مند شوید.

این نردبان ها گزینه های مناسبی به شمار می روند. زیرا علاوه بر این که قدرتمند هستند، از سرعت نصب اسان و سریعی نیز برخوردار می باشند. از سوی دیگر زمانی که شما از انواع نردبان سینی کابل استفاده می کنید، می تواند مطمئن باشید آنها از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند.

طول استاندارد برای استفاده از این نردبان های کابل، 3 تا 6 متر است. نردبان ها دارای متعلقات و تجهیزاتی نیز هستند، که از جمله آنها می توانیم به سه راهی نردبان کابل، رایزر نردبان کابل، زانویی نردبان کابل، چهار راهی نردبان کابل، ردیوسر نردبان کابل و.. اشاره نمود.

انواع سینی و نردبان کابل

سینی کابل چیست؟

سینی های کابل نیز نمونه های دیگر از انواع نردبان سینی کابل به شمار می روند، که می توانند در تمامی طول مسیر، از سیم های روکش دار و کابل محافظت و نگهداری کنند. طول استاندارد این سینی ها در اصل 3 متر است. این سینی ها به گونه ای ساخته شده اند، که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشند.

سینی های کابلی که از جنس گالوانیزه تولید می شوند، نسبت به سینی های فابریک دو برابر بیشتر در برابر پوسیدگی، و خرابی مقاومت دارند. از میان انواع نردبان سینی کابل می توانیم سینی های گالوانیزه را تمیزترین و زیباترین سینی ها به شمار آوریم.

برخی دیگر از آنها را با استفاده از گالوانیزه گرم تولید می کنند، که علاوه بر طول عمر بالا، از مقاومت بیشتری نیز در برابر پوسیدگی برخوردار می باشند. این سینی ها به راحتی خراب نمی شوند، و می توان از آنها هم در فضای باز و هم در فضای بسته استفاده نمود.

از میان انواع نردبان سینی کابل همگی دارای اتصالات و تجهیزات خاصی می باشند. که از این میان می توانیم به سه راهی سینی کابل، رایزر سینی کابل، چهار راهی سینی کابل، ردیوسر سینی کابل، زانویی سینی کابل و … اشاره نماییم.

انواع سینی و نردبان کابل

انتخاب نردبان سینی کابل مناسب

صنایع مختلفی هستند که نیاز به استفاده از این سینی ها و نردبان های کابل دارند. به همین دلیل بهتر است در حین انتخاب آنها بسیار دقت نموده، و بهترین و مناسب ترین را انتخاب کنید. زیرا هر یک از انواع نردبان ها و سینی ها، در محدوده های دمایی متغیری استفاده می شوند.

تا از آسیب های جدی و هزینه های زیاد آن جلوگیری بعمل آید. بیشترین دستورالعملی که می توانیم در حین انتخاب انواع نردبان سینی کابل مد نظر قرار دهیم، کاربرد آنها در دماهای مختلف می باشد. این که چه جنس سینی و نردبان کابل، قادر است در دمای کم مورد استفاده قرار گیرد. بدون این که به آن آسیبی وارد شود.

از این میان سینی ها و نردبان های کابل از جنس آلومینیوم، فولاد، فایبرگلاس و فولاد ضد زنگ از جمله محبوب ترین و در دسترس ترین نمونه های انواع نردبان سینی کابل به شمار می روند. این مواد در دمای 0 تا 100 درجه فارنهایت به خوبی مانده و مورد استفاده قرار می گیرند.

اما زمانی که محدوده این درجه حرارت از بین رود، بدون شک سینی و نردبان کابل ها واکنش متفاوتی از خود نشان خواهند داد. مثلا زمانی که شما با کاهش درجه حرارت مواجه می شوید، به طور معمول، استحکام کششی مواد افزایش می یابد. اما طول عمر آنها کاهش خواهد یافت.

در اصل باید بیان نماییم که انواع نردبان سینی کابل در تغییرات دمایی، قادر هستند ضعیف شده یا قوی شوند. به برخی از این سینی ها و نردبان ها بر حسب موثرترین و کم اثر ترین جنس، خواهیم پرداخت.

انواع سینی و نردبان کابل

سینی کابل و نردبان کابل فایبر گلاس:

این نوع از انواع نردبان سینی کابل با کاهش دما، کمتر تغییر شکل می دهد. از این رو می توانیم آن را برای آب و هوای سرد بسیار مناسب بدانیم و انتخاب کنیم.

سینی کابل و نردبان کابل فولاد ضد زنگ

این نمونه از سینی های و نردبان های کابل، دارای موثرترین ماده در برابر مقابله با هوای سرد است. انواع نردبان سینی کابل از جنس فولاد ضد زنگ را می توانید برای موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار دهید.

سینی کابل و نردبان کابل الومینیوم

استحکام بالای این سینی ها و نردبان های آلومینیومی، از مهمترین مزایای انواع نردبان سینی کابل آلومینیومی به شمار می رود. از این نوع تجهیزات می توانید در محیط های مختلف استفاده نمایید و تقریبا از نظر مقاومت و استحکام، به سینی و نردبان های فولاد ضد زنگ شبیه هستند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان پتروکاسپین در زمینه ی خرید نردبان سینی کابل ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

021-41805