انواع لوله گالوانیزه گلخانه ای به چه صورتی تولید می شوند؟

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : مقالات پتروکاسپین بدون دیدگاه

انواع لوله گالوانیزه گلخانه ای به سبب طراحی منحصر به فرد که دارند مورد استفاده در تاسیسات و سازه های گلخانه قرار می گیرند. همانطور که میدانید، گلخانه ها محیطی برای رشد و نمو گیاهان هستند. پس به طور پیوسته محیط گلخانه سرشار از رطوبت ناشی از آبیاری گیاهان و سایر عوامل محیطی گلخانه است. به همین دلیل تمامی اتصالات و بدنه اصلی گلخانه باید از متریال مقاوم در برابر رطوبت با استحکام بالا ساخته شود.

لوله گالوانیزه یکی از انواع متریالی است که مقاوم در برابر خوردگی بوده و همچنین استحکام بالایی از خود نشان می دهند. از آنجایی که لوله گالوانیزه در صنعت گلخانه به وفور استفاده می شود، این لوله ها تحت عنوان لوله گالوانیزه گلخانه ای نیز شناخته می شود. اما انواع لوله گالوانیزه گلخانه ای که در گلخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند، چگونه تولید می شوند.

انواع لوله گالوانیزه گلخانه ای و نحوه تولید آن ها

لوله گالوانیزه گلخانه ای ، در واقع لوله فولادی است که از طریق عملیات آبکاری اقدام به مقاوم سازی آن ها در برابر خوردگی و رطوبت می کنند. در فرآیند آبکاری لوله های فولادی، از فلز روی به جهت مقاوم سازی استفاده می شود. این فلز به عنوان روکش از طریق عملیات آبکاری گرم و سرد قرار می گیرد. به این فولادی مستحکم و مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی تولید خواهد شد.

انواع لوله گالوانیزه گلخانه ای

انواع لوله گالوانیزه گلخانه ای

لوله گالوانیزه گلخانه تولید شده با فرآیند آبکاری سرد

لوله های گالوانیزه تولید شده به روش سرد، اغلب تحت شرایط دمایی پایین تری آبکاری می شوند و به همین دلیل عمق نفوذ روی کمتر خواهد بود. از لحاظ دوام و پایداری این لوله ها می توان گفت، در شرایط معمولی و تحت تابش آفتاب تا ۸ سال عمر خواهند کرد.

لوله گالوانیزه گلخانه تولید شده با فرآیند آبکاری گرم

در فرآیند آبکاری گرم، لوله های فولادی تحت شرایط دمایی بالا روکش کاری می شوند. به این ترتیب عمق نفوذ فلز روی در این لوله ها بیشتر بوده و سبب افزایش دوام و پایداری این نوع لوله ها خواهد شد. به طور کلی عمر لوله گالوانیزه گلخانه ای گرم، بیشتر از لوله گالوانیزه گلخانه ای سرد خواهد بود.

مطالب مرتبط

اتصالات رده 40 بنکن

Benkan sch40 fitting اتصالات رده 40 بنکن از انواع اتصالات رده 40 مانیسمان جوشی بوده که در سیستم های لوله کشی موتورخانه و تاسیسات نفت و گاز و همچنین سیستم های تحت فشار در نیروگاهها استفاده می شود. به روش تولید مانیسمان بوده و جهت محافظت از زنگ زدگی در انبار پوشش رنگ مشکی می [...]

سه راهی لوله و بوشن

سه راهی لوله از این وصاله سه راهی لوله جهت انشعاب گیری استفاده می شود . سه راهی ها شامل سه راهی قائم - سه راهی ۴۵ درجه - سه راهی تبدیل ساده و روپیچ توپیچ هستند . سه راهی قائم سه راهی قائم که سه راهی معادل نیز نامیده می شود وصاله ای است [...]

انواع زانویی لوله

اتصالات زانویی در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند . وصاله ها یا اتصالات در دو نوع پیچی یا (دنده ای) و [...]