اتصالات سازه های گلخانه

نویسنده : پتروکاسپین موضوع : لوله گلخانه ای بدون دیدگاه

Fitting golkhaneh

اتصالات سازه گلخانه از انواع شکل های اتصالات سازه های پر مصرف در صنایع گلخانه صنعتی و کشاورزی بوده و دارای اشکال مختلف و کارایی های مختلفی می باشند. از اتصالات سازه گلخانه در ساخت سازه گلخانه و همچنین محل تلاقی نایلون پوشش گلخانه و همچنین قرار دادن پنجره ها و سایر تجهیزات بر روی سازه استفاده می شود.

اتصالات سازه گلخانه ای در اشکال یو ، اچ ، نیم دایره و سایر اشکال موجود می باشد. ضخامت اتصالات سازه های گلخانه 1 میلیمتر ، 1.5میلیمتر و 2 میل برای سازه سقف و ضخامت 2.8 میلیمتر و 3 میلیمتر برای ستون ها استفاده می شود. اتصالات سازه های گالوانیزه گلخانه در انواع اتصالات سازه های  های سبک نیمه سنگین از لحاظ وزن و ضخامت تقسیم بندی می گردد.

انواع اتصالات سازه گالوانیزه گلخانه

  • اتصالات سازه های  گلخانه سبک
  • اتصالات سازه های  گلخانه کشاورزی
  • اتصالات سازه های  گلخانه صنعتی
  • اتصالات سازه های  گلخانه سنگین

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بیرون و داخل اتصالات سازه های گلخانه ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . اتصالات سازه های گلخانه به روش متداول استفاده از گالوانیزه گرم به روش غوطه وری و طبق استاندارد انجام می گردد .

مشخصات محصول تولیدى  اتصالات سازه های گالوانیزه گلخانه، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى اتصالات سازه های ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

اتصالات-سازه-های-گلخانه-پتروکاسپین

نقش اتصالات سازه های گلخانه در پایداری و دوام قطعات

اتصالات سازه های گلخانه زمانیکه به طور صحیح و درست مورد استفاده قرار گیرند به مراتب می‌توانند باعث پایداری و دوام قطعات موجود در گلخانه ها شوند. همانطور که می دانید پیکره اصلی گلخانه ها توسط لوله گالوانیزه تشکیل شده است. این لوله ها هستند که شکل سازه گلخانه را ایجاد می کنند و به واسطه جنس بدنه بسیار مقاومی که دارند می توانند دوام و استحکام سازه های گلخانه را برای مدت زمانی طولانی تضمین کنند.

در این میان اتصالات سازه های گلخانه نقش کلیدی را در ایجاد سازه های گلخانه ای دارند. بدون استفاده از اتصالات عملاً هیچ کدام از لوله ها نمی توانند آن وظیفه اصلی خود را ایفا کنند. لوله های گالوانیزه برای اینکه بتوانند به صورت محکم و ثابت به یکدیگر متصل شوند قطعاً نیاز به اتصالات ثانویه ای دارند. در قسمت بدنه گلخانه و همچنین سقف آن لوله ها به صورت متناوب به یکدیگر متصل شده‌اند.

اینکه شما چگونه از اتصالات گلخانه ای استفاده کنید بستگی به نوع معماری سازه دارد. به همین دلیل نمی توان یک نوع اتصالات را در همه سازه های گلخانه ای استفاده کرد. لذا برای ایجاد یک معماری نوین و جدید بهتر است تنوع بالایی را در مورد بکارگیری از اتصالات خود داشته باشیم.

گالوانیزه بودن اتصالات سازه گلخانه چه مزیت هایی را دارد؟

از امتیازات بسیار ارزنده ای که اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای دارند این است که این قطعات کاملا گالوانیزه می باشند. این ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید این قطعات را به طور مستقیم در تماس با شرایط نامساعد محیط مورد استفاده قرار دهید. اجرای فرایند گالوانیزه در اتصالات لوله فولادی کاملاً ساده است. این قطعات پس از ساخت و شکل گیری در یک حمام مذاب حاوی زینک که دارای دمای بسیار بالایی می باشند به صورت غوطه وری قرار می‌گیرند.

در چنین شرایطی یک لایه محافظ بر روی قطعات قرار می‌گیرد که پس از خشک شدن کامل می‌تواند سطح فلز را از هرگونه فرایند خوردگی و اکسیداسیون محافظت کنند. در واقع تنها عاملی که می‌تواند منجر به آسیب به فلزات شود همین فرایند خوردگی و اکسیداسیون می باشد. این پروسه به صورت طولانی مدت زمانی که فلز در تماس مستقیم با شرایط جوی محیط قرار دارد رخ میدهد.

طبیعتاً اتصالات سازه های گلخانه در صورت زنگ زدگی نمی‌توانند آن استحکام و پایداری لازم را در میان قطعات تشکیل دهنده گلخانه ها ایجاد کنند. در نتیجه سازه شما سست و دچار شکست می شود. گالوانیزه بودن قطعات نه تنها استحکام فیزیکی اتصالات را بالا می برد بلکه باعث می‌شود دیگر نیازی به تعویض و جایگزینی آنها وجود نداشته باشد که این در نوع خود هزینه های مصرفی شما را به مراتب کاهش می دهد.

گالوانیزه بودن اتصالات سازه گلخانه چه مزیت هایی را دارد؟

قابلیت جداسازی اتصالات سازه گلخانه

ویژگی مهم دیگری که اتصالات سازه های گلخانه ای دارند این است که می‌توانند پس از مدتی استفاده در سازه مجددا از آن جدا شوند. اگر به هر دلیلی قصد تغییر و استفاده از لوله های بزرگتر را داشتید به راحتی می توانید این اتصالات را جدا کنید و مجدداً از اتصالات با سایز بزرگتر استفاده کنید. جدا پذیر بودن این قطعات به این معنی نیست که دارای استحکام و قدرت نگه‌دارنده بالایی نیستند. بلکه برعکس این قطعات زمانی که روی سازه سوار می شوند بالاترین سطح قدرت نگهدارندگی را دارند. به همین دلیل می توانند به راحتی وزن لوله ها را که به صورت متمرکز بر روی اتصالات وارد می‌شوند را تحمل کنند.

اگرچه قطعات اتصال دهنده دارای سایز و ابعاد به نسبت کوچک هستند اما به واسطه جنس و متریالی که در ساخت آنها استفاده شده است قدرت تحمل بار بالایی دارد بنابراین وزن سازه نمی‌تواند منجر به شکست، انحراف یا تغییر شکل اتصالات سازه های گلخانه ای شود. در ادامه در مورد نوع متریال و موادی که در طراحی و ساخت آنها بکار گرفته شده است صحبت خواهیم کرد.

اتصالات گلخانه از چه مواد و متریال ساخته شده اند؟

اصولاً هر نوع اتصال دهنده ای که در یک سازه مورد استفاده قرار می گیرد قطعاً تحت اعمال بالاترین نیروها و فشارها خواهد بود. به همین دلیل نمی توان این گونه قطعات را از مواد و متریال کم چگالی و ضعیف ساخت. آلیاژهایی که برای ساخت اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای استفاده می‌شود معمولاً آلیاژهای فولادی کربنی می باشد. این نوع آلیاژها دارای چگالی بالایی می باشند لذا قادر هستند تحت نیروهای فزاینده ناشی از بار سازه قرار بگیرند.

البته در چنین شرایط سنگینی هیچ گونه تغییر ساختاری در اتصالات ایجاد نخواهد شد. اگرچه این نیروها به صورت طولانی مدت روی اتصالات وارد می شوند اما بازهم نمی توانند تغییری در ساختار منسجم اتصالات سازه های گلخانه ایجاد کنند که این در نوع خود یک مزیت بسیار عالی محسوب می شود.

اتصالات گلخانه از چه مواد و متریال ساخته شده اند؟

نکات مهم در زمان استفاده از سازه های گلخانه

  • موضوع سایز را در زمان خرید و استفاده از اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای همواره مورد توجه قرار دهید. زیرا لوله ها و تجهیزات پایپینگ در گلخانه ها دارای سایزهای متنوع هستند. به همین دلیل لازم است که متناسب با این نوع سایز اتصالات خود را نیز تغییر دهیم.
  • به طور کلی مقوله اتصال، سخت‌ترین بخش در احداث یک سازه گلخانه ای می باشد. چرا که این کار نیاز به تبحر و تجربه کافی دارد و در صورت بروز هر گونه خطا عملاً فروریزی سازه را در پی خواهد داشت. به همین دلیل تک تک اتصالات سازه های گلخانه ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید به طور کامل و دقیق و منظم بر روی لوله ها سوار شوند.
  • با توجه به تنوع بالایی که این قطعات دارند داشتن شناخت و آشنایی کامل در مورد هر یک بسیار لازم و ضروری است. اینکه بدانیم کدام قطعه از اتصالات را در چه ناحیه ای از گلخانه استفاده کنیم در نوع خود سبب بهبود روند کار میشود.

خرید اتصالات سازه های گلخانه از شرکت پتروکاسپین

اتصالات سازه های گلخانه ای جزو عناصر فلزی کلیدی در گلخانه ها می باشند. به همین دلیل خرید و تهیه آنها در کنار لوله ها یکی از مهمترین اقدامات می باشد. شرکت پترو کاسپین یک مجموعه بسیار وسیع از این قطعات اتصال دهنده را در ویترین خود دارد. مشتریان گرامی می توانند متناسب با نوع معماری سازه خود به انتخاب این قطعات بپردازند. از طرفی شما می‌توانید از یک مشاوره دقیق و اصولی از طرف کارشناسان این مجموعه به منظور داشتن یک خرید صحیح بهره مند شوید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵